A B C D E F G H CH I J K L
M N O P Q R S T U V W Y Z

PREDLOHY:Katalóg podľa autorov

Príklady grafických listov, použitých ako predlohy (celkové, alebo čiastočné) pre maliarske diela
zo 17.-18. stor. na Slovensku, zoradené podľa autorov (inventori, kresliari predlôh, grafici);
- ak nie sú známi pôvodcovia predlohy, aj reprodukční rytci, tlačiari a vydavatelia grafických listov




Anonymné predlohy I-II



A

von AACHEN Hans (1552-1615)

ADAM Jakob (1748-1811)   → k244 Klauber;  → s428 Scacciati

ADAM P. I.(?)   → 1x588 anonym

van AELST Nicolas (vyd., Rím)   → c112 Cesari d´Arpino;  → l250 Lafrery;  → s425s426 Salimbeni

AERTSZ Hendrick (Arts, + 1575?)

AGRESTI Livio (Forlivetano, + ca. 1630)

ALBANI Francesco (1578-1660)

ALBERTI Cherubino   → c115(Clovio)

ALDEGREVER Heinrich (ca. 1502-1555)

ALDENBURGH Daniel   → 3x600 (neidentif.)

ALESSANDRI Innocente   → m313 (Le Moyne)

ALLORI Alessandro   → m311.2 (Michelangelo)

ALTOMONTE Martino (1659-1745)   - pozri tiež → diela

ALTZENBACH Gerhard (1720-1672), vyd., Norimberg
 → r382x3 Fürst / Ridinger;  → r396 Rubens;  → s462X Szelepcsényi

AMIGONI Jacopo (Amiconi, 1682-1752)

AMMAN Jost (1539-1591)    pozri tiež → 1x570(anonym)

AMOS Johannes (vyd.)   → m297 n. Merian

ANDRAY (??) inv.   → k247 Küsell

ANDREANI Andrea   → l263x2 Luini

Anonymné predlohy I-II

AQUILA Pietro (+ 1692)   → s421 Sacchi

ARCONIO Mario (+ 1635)

ASAM Cosmas Damian (1686-1739)   - pozri tiež → diela

AUBERT Michel   → r393r398 Rubens

AUBRY (?)   → b033-b036 Baur

van AUDENAERDE Robert (Auden-Aerd, 1663-1743)
 → d132 Duquesnoy;  → m268m274m279 m284 m285x2 Maratta

AUDRAN Gérard (1640-1703)   → l258X Le Brun;  → kompar. (Coypel);  → kompar. (Boreas)

AUDRAN Jean (1667-1758)    → d131x3 Dulin

AVELINE Pierre-Alexandre (1697/1702-1760)   → b085b086 Boucher

van AVONT Peeter (1600-1652)

AZELT Johann   → 2x593X



B

de BAILLIU Pieter   → d146x2 Van Dyck

BALCEREWICZ F.   → 1x583X

van BALEN Hendrick (1575-1632)   → b091 Breughel;  → r408 Rubens

BALESTRA Antonio (1666-1740)

BALLEONI (vyd. Typographia Balleoniana)   → o319 Orsolini

BALZER Jiří / Johann Georg (1738-1799)   → p323 K. Palko

BAMBINI Nicolò (1651-1736)   → v507.1X Vleughels

BARBÉ Jean Baptiste (1578-1649)   → r405x2 Rubens;  → v520 de Vos

BARENDSZ Dirck (1534-1592)   pozri tiež → s423 J. Sadeler(?)

BAROCCI Federico (1526-1612)

BARONI Gaspar Antonio   → 3x636X (neidentif. predloha)

BARONI Giuseppe   → l261 Liberi;  → p350 Piazzetta

BARTOLI Pietro Santo (1635-1700)   → m269 Maratta

BARTOLOZZI Francesco (1727-1815)
 pozri tiež → a013, a014 Amigoni;  → c117c118 Conca;  → d127 van Diepenbeck;  → f160 Fontebasso;
 → g196g197g198 Guarana;  → m268,  m285x2.1X Maratta;  → m296 Menescardi;  → p322 K. Palko;
 → p348x05X Piazzetta;  → t478 Trevisani

BASAN Pierre François   → r403 Rubens

BASSANO (Jacopo dal Ponte, ca 1517-1592)

BATONI Pompeo Girolamo (1708-1787)

BAUMGARTNER Johann Wolfgang (1702-1761)   → k239 Klauber;  → x15X Kracker

BAUMGARTNER Johann Baptist (kapucín Pater Norbert, 1710-1773)    → kompar. x01

BAUMGARTNER (= J. W. ?)    → 563 (nezn.)

BAUR Johann Wilhelm (1607-1642)   pozri tiež → kompar. (Boreas)

BAZIN Nicolas/Niccolò (1633-1710)   → f151 Ferri;  → m308 Mignard

BEATRIZET Nicolas (ca. 1515-1570)   → l250l251 Lafrery;  → m311 Michelangelo;  → r366 Raffael

BEAUVARLET Jacques-Firmin   → g173x2 Giordano

BEHAM Barthel (1502-1540)

BEHAM Hans Sebald (1500-1550)

della BELLA Stefano   → kompar. (Boreas)

BELLUCCI Antonio   → kompar. (anjel)

BERARDI Fabio (1728-1788)   → b032 Bartolozzi;  → p355.1(?), p359 Pittoni

BERGER Leopold (tlač., Trnava)   → f163 Fuhrman

van den BERGH Matthys (1617-1687)   → r401X Rubens

BERGMÜLLER Johann Georg (1688-1762)
 pozri tiež → a025.1-4 Asam;  → c118.1-2 Conca;  → d130.1 Domenicchino;  → f152.1.5 Ferri;
 → m274, m275 Maratta;  → kompar. x05Xx50x56X;  + pozri tiež → diela

BERKEN Samuel (János?)   → s428 Scacciati

BERNARD Theodor   → p331.8 de Passe

BEROWSKY Georg   → c100 Candid

BERTANI Giovanni Battista (1516-1576)

BERTELLI Luca (tlač.)   → a007 Agresti

BETTELINI Pietro (1763-1829)   → r371 Reni;  → w543x2 Van der Werff

BEYLBRENCK(?) M. (eques)   → o319 Orsolini

de BIE J.   → v520 de Vos

BINDER Johann Philipp (1735-1811)   → k238 Klauber?  → 2x593X (nezn.)

BIRCKHART Anton (1677-1748)   pozri tiež → m269.1 Maratta;  → s430x2 Severoni;  → t477 Trevisani

BISCAINO Bartolomeo (1632-1657)

BLOEMAERT Abraham (1564-1651)

BLOEMAERT Cornelis II (1603-1684/92?)   → f151f153 Ferri;  → r367 Raffael;  → kompar. (Klaňanie pastierov)

BLOND (Le Blond) Jean, exc. (činný 1630-60)   → d141 van Dyck

BOCKSBERGER Hans ml. (Johann Melchior, pred 1540 - po 1587)   → a017-a020 Amman

BODENEHR Georg Conrad (1673-1710)   → p360.2 Pozzo;  → r420 Rugendas

BODENEHR Gabriel ml. (1705 - po 1779)   → m306 van Meytens

BODENEHR Moritz   → b083 Bottschild

BOHMAN P. (vyd., Praha)   → 3x600x2 (neidentif. predlohy)

BOLSWERT Boëtius Adams (1580-1633)
 → b082 Bloemaert;  → d145 van Dyck;  → r393r404x3r405r417X Rubens

BOLSWERT Schelte Adams (1586-1659)
 → d141x2 van Dyck;  → r394r396r398r401r406.1-2r410r411r412r413.1r413.5,, r416x2r417X Rubens;
 → r382.1 Jordaens;  → s429 Seghers;  → s462 Szelepcsényi

BOMBELLI Pietro Leone   → c118.4X Conca / Piazzetta;  → m286x2X Marchesini

BONASONE Giulio   → t474.1 Tizian

BONAVERI Domenico Maria (ca. 1640-1704)   → a008 (Albani); → kompar. (Albani)

van der BORCHT Peeter   → 1x565 (anonym)

BOROSUKI(?) (vyd., Viedeň)   → s428 Scacciati

van den BOSCHE Elias   → z556 Zuccari

BOSCHI Fabrizio (1570-1642)

BOSSE Abraham (1602-1676)   → m309 Mignard;  → s462 Le Sueur;  → v506 Vignon

BOTTSCHILD Samuel (1642-1706)

BOUCHER François (1703-1770)

BOULANGER Jean (1608-1680)   → 1x568 (anonym)

de BOULLOGNE Louis ml. (1654-1733)   pozri tiež → c120X Conca

BOURDON Sébastien (1616-1671)

BÖCKLIN Johann Christoph   → 3x606 (neidentif.)

BREBIETTE Pierre (1598?-1642)   pozri tiež → v501 Veronese

BRENNER Anton   → r373 Reni

BREUGHEL Jan st.

BRIL Paul (Brill, 1554-1626)

BROUWER Adriaen (1605/6-1638)

BRUEGEL Pieter st. (1568-1625)

BRUN Frans ml. (Bruynen?, + po 1648)   → r396, s462X Rubens

BRUN Frans Isaac (1550-1610)   → b046 Beham

BRUNO Francesco (1643-1721)   → m285 Maratta (Domenicchino)

de BRY Johann Theodor (1561-1623) + vdova, vyd.   → c116 Coignet;  → h208 Heintz;  → m297 Merian

BULDET (vyd., Paríž)   → b084 Boucher

BURCKHART Johann Baptist (vyd., Augsburg)   → k242 Klauberovci

BUSSENMACHER Johann (vyd., Köln)   → g194 Greuter;  → s438 Schwarz;  → 3x600 (neidentif.)



C

CALLOT  Jacques (1592-1635)   pozri tiež → b080 Bloemaert;  → t474.1 Tizian;  → v519 de Vos

CALVAERT  Denys/Dionysio (1540-1619)   → 3x599 a (neidentif.);  → r384X Romano

CAMPANA  Pietro (1727-1765)   → s454 (Stern)

CANDID  Peter (Pieter de Witte, 1548-1628)   pozri tiež kompar. → m285x2.1X Maratta

CARATTONI  Girolamo (+ ca. 1809)   → r366 Raffael

CARLONE  Carlo Innocenzo (1686-1775)   pozri tiež → t477 e Trevisani;  → diela

CARMONA  Manuel Salvador (1734-1820)   → v497 VanLoo

CARNEIRO da Silva  Joaquin (1727-1818)   → v497 VanLoo

CARRACCI  Agostino (1557-1602)   pozri tiež → c109 Annibale Carracci;  → t472x2 Tintoretto;  → v498x2 Vanni

CARRACCI  Annibale (1560-1609)   pozri tiež → m281 Maratta;  → m305x1 Merian;  → x18 c Lekszycki;

CARRACCI  Ludovico (1555-1619)   pozri tiež → m311.2X Michelangelo;  → t480.1 Trevisani

CARS  I. F. (vyd.) /Caus? = Laurent Cars?/

CARS  Laurent (1699-1771)   → m313 Le Moine

CARTARO Mario (1560/88)   → h205X van Heemskerck

CARWITHAM  J. (tlač.)   → r404x3 Rubens

della CASA  Niccolò   → m311 Michelangelo

CASTELLI  Carlo Ludovico   → 3x631X (nezn. predloha)

CASTELLO  Valerio (1625-1659)   → b078Biscaino

van CAUKERCKEN  Cornelis (1626-1680)   → r375 Reni

de CAULERY  Louis (ca. 1580-1621)   → g179 Goltzius

CAUS  I. F. (Cars?, vyd., Paríž)

CAVALIERI  Giovanni Battista (de Cavalieris, 1525?-1601)   → l250 Lafrery;  → r384 Romano

CAYMOX  Balthasar (1561-1635), vyd.   → f164 Fürst;  → 1x560 (anonym)

CESARI  Giuseppe (Cavaliere d'Arpino, 1568-1640)

CESIO  Carl (1626-1686)   → l252l254 Lanfranco

CIARTRES  F. L. D. (= LANGLOIS François)

CIGNANI  Carlo   → m270X Maratta

CIGNAROLI  Gianbettino (1706-1770)   pozri tiež → s428 Scacciati;  → kompar. x02;  → diela

CIGOLI  Lodovico (Lodovico Cardi)   → x54 Boschi

CIMBAL  Johann Ignaz (1722-1795)   → kompar. x03;  + pozri tiež → diela

CIPRIANI  Giovanni Battista (1727-1785)   → d127 van Diepenbeck

CLOUET  Albert (1636-1679)   → r410 Rubens

CLOVIO  Giulio (1498-1578)

COCK  Hieronymus (exc.)   → f158 Floris;  → k248x2 Lombard;  → v527 de Vos

COIGNET  Gillis/Aeigidius (Congnet, Cogniet I, 1535-1599)   - pozri tiež kompar. → v532X

COLBENSCHLAG  Stephan    → c106X Carracci

COLLAERT  Adriaen (ca. 1560-1618)   → v512v514x1v522, v526v527v531x2 de Vos

COLLAERT  Jan II / Joannes (1566-1628)   → s461 Stradanus;  → v512v514x1v522v525v530 de Vos

CONCA  Sebastiano (1680-1764)   pozri tiež → b063.1 Bergmüller;  → 1x578.1X Heiss;  → 3x631 a (neidentif.)

CONRADUS  Abraham J.   → r413.2X Rubens

CORBELLINI  Francesco   → f152 Ferri

CORDEIRO  Nicolau José Batista   → m285x2 Maratta

CORNEILLE  Jean Baptiste (1649-1695)

CORT  Cornelis (1533-1578)
 → a007 Agresti;  → c100 Candid;  → c114c115 Clovio;  → h205 van Heemskerck;  → a211X Hertz;
 → m299, m301 Merian;  → m318 Muziano;  → p325 Palma Giovane;  → r366 Raffael;  → r397X Rubens;
 → s427 Salviati;  → z555z556 Zuccari

da CORTONA  (Pietro Berettini, 1596-1669)
 pozri tiež → f155 Ferri;  → 1x576 (nezn.)?;  + kompar. (Klaňanie pastierov)

CORVINUS  Georg (vyd. Frankfurt)   → s452 Solis

COTTA  Giacomo (1627-1689)   → s457 Storer

COXIE  Michiel (1499-1592)   → b040 b Baur

COYPEL  Charles-Antoine (1661-1722)
   pozri tiež → w547.1X Willmann;  → 1x561X (anonym)  → (kompar.)

COZETTE  (atelier)   → j227X Jouvenet

CRAFFONARA  Giuseppe (1792-1837)   → r366 Raffael

CRANACH  Lukas st. (1472-1553)   pozri tiež → 1x568 (anonym)

CRASSE  (= N. Grassi?)   → l263 Lobeck

CRISPIN  Israël le Jeune (1616-)   → g178 Goltzius

CRUEGER  (?)   → v532X de Vos

CUERIGER / CURIGER  Johann David 1707-1737   → b067 Bergmüller;  → g180x2; g188x3 Göz

CUSTOS  Dominicus (1559/60-1615) vyd., Augsburg
 → b029 Barendsz;  → s453x2 Spranger;  → v500 Veronese;  → v512 de Vos



D

DAGUE  (?)   → m277x3X Maratta

DAMAN  (exc.)   → b078 Biscaino

DANCKERTS  Cornelis (vyd.)   → h215 Holsteyn;  → r404 Rubens

DARET  Pierre (1605-1678)   → c123X Coxie;  → v535 Vouet

DAULLÉ  Jean-Baptiste (1703-1763)   → b086 Boucher;  → m277x3X Maratta

DAUPHIN  Olivier (ca. 1634-1683)   → c105 Carracci

DECKER  Paul ml. (1685-1742)   → m269 Maratta (Weigel);  → w540 Weigel

DELAUNAY  A.   → a008 (Albani); → kompar. (Albani)

DELAUNE  Étienne (1596-1675)

DESNOYERS  Auguste Gaspard Louis (Boucher-Desnoyers, 1779-1857)   → r366 Raffael

DESPLACES  Louis (1682-1739)   → c120X Conca (de Boullogne);  → j230 Jouvenet

van DIEPENBEECK  Abraham (1596-1675)
 pozri tiež → x18 c Lekszycki;  → 1x560X (nezn.);  → kompar. (Boreas)

DIETTEL  Franz Ambros (+ po 1735)   - pozri tiež → b081X Bloemaert

DIEU  Antoine   - pozri tiež → c111 Caus

DISCHLER  A.   → m268 Maratta

DOMENICCHINO  (Domenico Zampieri, 1581-1641)   - pozri tiež → c101X Candid;  → m285; m285x2.1X Maratta

DONNER  Georg Raphael (1693-1741)

DORFFMAISTER  Stephan (1741-1797)   kompar. → x59;  + pozri tiež → diela

DORIGNY  Louis (1654-1742)   → b087 de Boullogne(?)

DORIGNY  Michel (1616-1665)   → v534-v536 Vouet

DORIGNY  Nicolas (1658-1746)   → f152 Ferri;  → m273m274 Maratta;  → r366 Raffael

DORNECK   → m266 Mansfeld;  → 3x630 h (neidentif.)

DOSSIER  Michel (1684-1750)   → r398X Rubens;

D. P.  (Amsterdam, okolo 1630)   → 1x588 (anonym)

DRDA  Jan (Josef Jan Alois)   → h213 Hiller

DRENTWET  Jonas ? ("I. Trentuiet")

DREVET  F. L.   → f151 Ferri

DREVET  Pierre Imbert (1692-1739)   → 1x561X Coypel

DUFLOS  Claude Auguste (1700-1786)   → m308 Mignard

DUGHET  Caspar (Poussin, zv. Le Guaspre, 1615-1675)   → b090 a Brebiette

DULIN  Pierre (1669-1748)

DUPUIS  Charles   → c120X Boullogne

DUQUESNOY  Frans

DUSART  Cornelis

DÜRER  Albrecht (1471-1528)

DWORZAK  Samuel   → t469 Ther Portten

Van DYCK  Anthonis/Antoon (1599-1641)   pozri tiež → d127 van Diepenbeeck(?);  → p350x2X Picart (Rubens);  → r406X Rubens



E

EARLOM  R.   → r417 Rubens

EICHLER  Gottfried ml. (Johann Gottfried, 1715-1770)   → p347 Piazzetta

EIMART  Georg Christoph   → w539 Weigel

EISENHOIT  Anton (1553/54 - 1603)

ELAM  Václav (inv.?)   → 1x558 (anonym)

ELLIGER  Otto (?)   → 1x556 (anonym)

van den ENDEN  Franciscus (tlač.)   → r393 Rubens

van den ENDEN  Martin II (+ 1673/74), tlač., Antverpy   → r398, r416x2 Rubens

ENGELBRECHT Martin (1684-1756)
 pozri tiež → b061 Bergmüller;  → b081X Bloemaert;  → c106X Carracci;  → f151, f155 Ferri;  → j226 Jouvenet;
 → k233k234 Kilian;  → x57.1 Luti;  → m267m276 Maratta;  → r398 Rubens;  → 1x568 (anonym);
 → x60 La Hyre;  → kompar. (Coypel)

EPPLEUÉ  Wilhelm (ca. 1740-1771)   → kompar. x04;  + pozri tiež → diela

ERDTNER  (ENDTER) Michael a Johann Fridrich (vyd., Norimberg)   → 2x593 (anonym)

EREDI  Benedetto (1750-1812)   → r366 Raffael

ERMINI  Pietro (dolož. 1795-1820)   → w543x2 Van der Werff



F

FABRI  Giovanni (Fabbri, + 1777)   → m276 Maratta

FAITEL  Rafael (vyd.)   → f159 Fontana

FALCK  Jeremias   → b034 Bassano

FANTETTI  Cesare (Rím 1673-75)   → c108 Carracci;  → m273 Maratta

FARBER  Jakob (Majster IF?)   → a020X Amman

FARJAT  Benoit / Benedictus (1646-1724)   → f154 Ferri;  → g170 Gaulli

FENTZEL  Gregor   → v531x2 de Vos;  + kompar. → x54.1

FERRI  Ciro (1634-1689)  pozri tiež  → m284.1 Maratta

FEURLIN  (?)   → b081X Bloemaert

FEYERABEND  Sigmund (vyd. Frankfurt)   → a023 Amman;  → s452 Solis

FIRENS  Pierre, vyd. (1641- po 1674)   → g176 Goltzius

FISCHART  Johann (vyd.)   → s456 Stimmer

FISCHER  Johann Franz   → o318x4 Onghers

FISCHER  Vincenz (1729-1810)   + pozri tiež → diela

FLAXMAN  John

FLORIS  Frans

FONTANA  Giovanni Battista (1524-1587)

FONTAINE  Nicolas (vyd.)   → m297 Merian

FONTEBASSO  Francesco (1707-1769)

FONTEBASSO  Francesco Sebastiano   → p355.1 Pittoni (Ricci)

FOSSARD  Étienne (1714-1777)   → b086X Boucher

FRAGONARD  Jean-Honoré (1732-1806)   → r381 Ricci

FRANCESCHINI  Joannes Baptista (G. B.), vyd., Rím   → r367 Raffael

FRANCESCHINI  Marc Antonio (1648-1729)   → kompar. x49

FRANCESCHINI  Vincenzo (1680-1750)   → t479 Trevisani

FRANCIA  Giacomo   → t475 a Tizian

FRANCK  Johann (Kaufberen, dolož. 1659/90)   → m309 Mignard

FRANCKEN  Frans   → 3x600 (neidentif.)

FRANCO  Battista   → r386X Rota

FREINDT  Anton   → g170 Gaulli

FREY  Jacob st. (1681-1752), rytec a vyd.
 → c117c118c119 Conca;  → m269.1m280m282b063.3-5 Maratta;  → r372r374 Reni

FREZZA  Giovanni Girolamo (1671- po 1748)   → m271m285x2.1X Maratta;  → p361 Pozzo

FRIDRICH  Jacob Andreas st. (1684-1751)   pozri tiež → s455x2 Steudner;  → w552 Wolff

FRIG  Ludwig (činný 1570/95)   → s456 Stimmer

FRÓIS MACHADO  Gaspar   → c117 Conca

FRUYTIERS  Philipp (1610-1666)

FUHRMANN  Matthias, OSPPE (1698-1773)

FÜRST  Paul (1605-1666), vyd., Norimberg
 pozri tiež  → a003 von Aachen;  → f162x2 Fruytiers;  → m311.2X Michelangelo;  → r302x3 Raab;
 → r397r398r401 r403 Rubens;  → r383 Altzenbach(?);  → w544 Wideman;  → 1x5871x588 (anonym);



G

GABUGGIANI  Baldasare (1689-po 1750)   → m269 Maratta

GAILLARD  René (ca. 1719-1790)   → b084 Boucher

GALLE  Cornelis I (1576-1650)
 → d146 van Dyck;  → p327 Palma Giovane;  → r397Xr403Xr404x2r409r413.2Xr413.4 Rubens;
 → l256 Rubens (Lang);

GALLE  Cornelis II (1615-1678)  d127 van Diepenbeck;  r403x2r416 Rubens

GALLE  Cornelis (st. alebo ml.?)   → r397 Rubens;  → v520 de Vos

GALLE  Joannes   → v520 de Vos

GALLE  Philipps (1537-1620)   → b031 Barocci;  → s459 Stradanus;  → h205van Heemskerck

GALLE  Theodor (1571-1633)
 pozri tiež → h205 van Heemskerck;  → r395r397r403r409r413.1r413.2Rubens;
 → v524v530x2X de Vos

GALLI BIBIENA  Antonio (1700-1774)   → kompar. x05;  + pozri tiež → diela

GALLI BIBIENA  Giuseppe (1696-1756)

GALLIARTI  Gottlieb Anton (1685-1729)   → kompar. x06-x07;  + pozri tiež → diela

GAREIS  A.   → t480X (Trevisani)

GAUDYS  (vyd.)   → 1x582 (anonym)

GAULLI  Giovanni Battista (Baciccia, 1639-1709)   pozri tiež → m270 Maratta(?)

GEDOHN  Thomas Fridrich   → x08.1X Gran;  → kompar. x48 f

GEERAERTS  Markus st. (+ 1521)

GELB  Melchior   → m312 k Michelangelo

GERSTNER  Joseph (1768-1813)   → w551 Winkler

GESSI  Francesco   → x54 Boschi

van GHELEN  Johann Peter (tlač., Viedeň)   → r373 Reni

de GHEYN  Jacob (1532-1582)   → v526X de Vos

GHISI  Giorgio (zv. Mantovano, 1520-1582)   → b076 Bertani;  → k248x2 Lombard;  → m311.1-2 Michelangelo

GINER  (Johann st.? 1756-1833)

GIORDANO  Luca (1634-1705)   pozri tiež → x48 d;  → kompar. (Boreas)

GIRARDET  Abraham (1764-1823)   → r366 Raffael

GLASER  Hans, Briefmaler, tlačiar   → d138 Dürer

GLEDISCH  Paul   → r373 Reni

van der GOES  Marinus Robyn (zv. Marinus, ca. 1599-1639)   → j224 Jordaens

GOLE  Jacob (ca. 1660-1737)   → d133 Dusart;  → d141 Van Dyck

GOLTZIUS  Hendrik (1558-1617)
 pozri tiež → b035 Bassano;  → b092X Bril;  → c116 Coignet;  → p327x2 Palma Giovane;  → s458.1-2 Stradanus

GOOSENS  Joseph   → t469 Ther Portten

GOYRAND  Claude   → v534x2 Vouet

GÖZ / GÖTZ  Gottfried Bernhard (1708-1774)
 pozri tiež → b027 Balestra;  → b051-056b059x3.1Xb066 Bergmüller;  → c118.2Xc118.3X Conca;
 → o319X Orsolini; → s428 Scacciati;  → 1x579 a,b (anonym);  → 3x620.2 b (neidentif.);  → kompar. x50;
 Galéria:  » Všetci svätí;  + pozri tiež → diela

GRAN  Daniel (1694-1757)
 pozri tiež → b075 a Bergmüller;  → 3x632 e3x633 c3x635 b (neidentif.);  → kompar. x08.1-2; x09; x48 j;
 pozri tiež → diela

GRANDI  Carlo   → kompar. (Klaňanie pastierov)

GRASMAIR  Johan Georg Dominikus (1691-1751)   → 3x625 a;  → kompar. x10-x11;  + pozri tiež → diela

GRASSI  Nicola (Giannicola, ca. 1682-1750)

GREGORI  Ferdinando   → r417X Rubens

GREUTER  Matthias (1564/6-1638)   pozri tiež → a007 Agresti;  → g175 Goltzius;  → s438.1 Schwarz

GRIGNION  Charles   → m313 Le Moine

GRIMM  Simon   → t477 e Trevisani

de GROOS  Jan Adrien Gerhardt   → 1x577 (nezn.)

GUARANA  Jacopo (1720-1808)

GUARDI  Francesco (1712-1793)   → r379 Ricci;  → kompar. x26X

GUERCINO (Giovanni Francesco Barbieri, 1591-1666)   → kompar. x48 b

van der GUCHT  M.   → m561X Coypel

GUIDI  Battista   → c112 Cesari d´Arpino

GUIDI  Raphael (ca. 1540 -)   → b031 Barocci

GUTH  Th.   → r409 Rubens

GUTTENBERGER  Carl Gottlieb (1743-1790)

GUTTIEREZ  Januarius   → m269 Maratta

GUTWEIN  Johann Melchior (sc.)   → p347 Piazzetta;  → r420x2 Rugendas;  → z553 Zenger

GÜNTHER  Matthäus (1705-1788)   → h203 Haid;  + pozri tiež → diela



H

HAFNER  Johann Christoph (1690-1754)   pozri tiež → b087 de Boullogne;  → s462X Szelepcsényi

HAID  Johann Gottfried (1711-1776)   pozri tiež → h203 Günther;  → p346 Piazzetta

HAID  Johann Lorenz (1702-1750);   pozri tiež → p344p345 Piazzetta;  → 1x568 (anonym)

HAINZELMANN  Elias (1640-1693)   → g170 Gaulli

HAMILTON  Philipp Ferdinand (1664-1750?)

HANNAS  Marc Anton (? -1676)   pozri tiež → b029 Barendsz

HARTFELDT  Bernhard   → r398 Rubens

HARTMANN  Joseph (1725-1767)   → b081X Bloemaert;  + pozri tiež → diela

HECKENAUER  Leonhard II (1650/60-1704)   → m267 Maratta

HECKENAUER Jakob Wilhelm (+ 1738)   → 1x574 (nezn.)

van HEEMSKERCK Maerten (1498-1574)

HEINECKEN  Paul (1680-1746)

HEINSCH  Johann Georg / Jan Jiří (1647-1712)   → 1x566 (anonym)

HEINTZ  Joseph st. (1564-1609)

HEISS  Elias Christoph (1660-1731)
 pozri tiež → b081X Bloemaert;  → d131x2 Drentwet;  → j225j226 Jouvenet;  → x57 Luti;  → m279 Maratta;
 → m308 Mignard;  → p363 Pozzo;  → s441 Sing;  → w539 Weigel;  → 1x568 (anonym);  + kompar. → x56X

HEISS / HEÜSS  Gottlieb (1684-1740)
 → b028 Balestra;  → 058.3 Bergmüller;  → b081X Bloemaert;  → b087 de Boullogne;  → c104 Carlone;
 → 1x578.1X Conca;  → f150 Ferri;  → g185 Göz;  → x57 Luti;  → m272 Maratta;  → m286x1 Marchesini;
 → m309 Mignard;  → r372 Reni;  → r417 Rubens;  → 1x561X (anonym);  → 1x577 (nezn. predloha);
 → kompar. 3x605X (neidentif. predloha)

HEISSIG  Franz   → l260 Leicher

HEIZELMANN  Elias   → t472x2 Tintoretto

HENDRICKX  Gillis (tlač., Antverpy)   → d145 Van Dyck;  → r396 Rubens

HERMANN  Franz Georg + pozri tiež → diela

HERMUNDT  Jakob   → 2x593X (nezn.)

van HERP  Willem (1614-1677)   → b094 Brouwer

HERRMANN  (sc., Graz)  → p338 Pfeffel

HERTEL  Johann Georg
 → k247 Küsell;  → m268 Maratta;  → n318x2 Nilson;  → s439 Sigrist;  → z554 Zocchi

HERZ  (Hertz) Johann Daniel st. (1693-1754)
 pozri tiež → a008 Albani;  → b027X Balestra;  → b068 Bergmüller;  → c104 Carlone;  → c111 Caus;
 → c118 Conca;  → h203 Günther;  → j229 Jouvenet;  → l263 Lobeck;  → m305x2 Metzinger;
 → t467t468 Thelot;  → 3x630 b (nezn. predloha);  → kompar. (Albani);  → kompar. (Boreas)

HERZOG  Anton (1692-1740)   → kompar. x12

de HEUVEL  Theodore Bernard   → b029 Barendsz

HEYLBROUCK  Michael   → 1x561 (anonym)

van der HEYDEN  Jacob (1573-1645)   → 1x588 (anonym)

HIEBEL  Johann   → w547X Willmann

HILLEBRAND  Conrad (1558-1608)   → r387 Rottenhammer;  → v504 Viani

HILLER  Jan (Muler, Miller?)

HOEFNAGEL  Joris (vyd.)   → a003.2 von Aachen

HOFFMANN  Johann Jakob (činný 1683-1705)
 pozri tiež → c106 Carracci;  → d142 Van Dyck;  → s429x2 Seghers;  → s435X Schott;  → v529.1-2 de Vos;
 → 2x593X (nezn.)

HOLLAR  Wenzel    → a026.1-5 van Avont;  → m302X Merian;  → 1x588 (nezn.)

HOLSTEYN  Cornelis (1618-1658)

HOLZER Johann Evangelist (1709-1740)

de HOOGHE Romeyn (1645-1708)

HOUBRAKEN  Jacobus   → m306 (van Meytens)

van den HOYE  Rombout (vyd., Amsterdam)   → 1x588 (anonym)

HÖFEL  Blasius   → m273 Maratta

HUBER  J. J. A.   → b051-056 Bergmüller

HUQUIER  Jacques-Gabriel (1695-1772)   → b086 Boucher

HURET  Grégoire (1606-1670)   → k248 Küsell

de La HYRE  Laurent (1606-1656)



CH

CHALLE  Michel Ange   → c123X (Coxie)

CHÉREAU  Pierre, vyd. (Paríž)   → l259 Le Brun;  → c123X Coxie

CHÉREAU  Jacques (ml.)   → r366 Raffael;  → a008 (Albani); → kompar. (Albani)

CHIARI  Giuseppe Bartolommeo (1654-1727)   → m281 Maratta



I

ISAACS  Jaspar   → c115 Clovio

ISSELBURG  Peter   → a024 Arconio



J

JAGUŠIČ  Imrich (ca. 1740 - po 1781)   → kompar. x13

JÄGER  Josef

JEAURAT  Edme (1688-1738)   → m269 Maratta;  → r402 Rubens;  → v507 Vleughels;  → 1x567x2 (anonym)

JEAURAT  Étienne (1699-1789)

JEGHER  C. J.   → r413.3 Rubens

de JODE  Gerard   → g167.2X Zuccari (Galle);  → v517 de Vos

JODE  (De Jode) Pieter st. (1570-1634)   → f164 Fürst

de JODE  Pieter ml. (1606- po 1674)   → j223 Jordaens

JOHN  Fryderyk   → c107 Carracci

JOLLAIN  Gérard (vyd.)   → m297 Merian

de JONGHE  Clement (vyd., Amstedam)   → 1x588 (nezn.)

JONINGER  I. A.   → b088 (de Boullogne)

JORDAENS  Jacob (1593-1678)   pozri tiež → r382.1 Ridinger;  → r391X Rubens

JOURDAIN  (?)   → r413.3 (Rubens)

JOUVENET  Jean (1644-1717)

JUNGWIRTH / JUNGWIERTH  Franz Xaver (1720-1790)   → p346 Piazzetta;  → p323 K. Palko



K

KAGER  Johann Matthias (1575-1634)

KALIWODA  Leopold Johann (tlač., Graz)   → p357 Pittoni;  → 1x573 (nezn. predloha)

KAUPERTZ  Johann Veit (1741-1816)
 → m294 Maulbertsch;  → p354p355.1(?) Pittoni;  → r420x2 Rugendas;  → t482 Troger(?); → 3x614 (neidentif.)

KILIAN  Bartholomäus II (1630-1696)   → b081 Bloemaert;  → g170 Gaulli;  → r393 Rubens

KILIAN  Georg (exc., Augsburg)   → b088 de Boullogne;  → b081 Bloemaert;  → m282 Maratta

KILIAN  Georg Christoph (1709-1781)
 → b088 de Boullogne;  → c117 Conca;  → m313 Le Moine;  → v498 Vanloo

KILIAN  Lucas st. (1579-1637)
 pozri tiež → a002 von Aachen;  → h207 Heintz;  → k231 Kager;  → m302 Merian;  → r387 Rottenhammer;
 → s453x2 Spranger;  → v503 Veronese

KILIAN  Philipp Andreas (1714-1759)
 pozri tiež → b027 Balestra;  → b061.1 Bergmüller;  → g182 Göz;  → g192.1-2 Grassi;  → m313 Le Moine;
 → r372 Reni;  → z554 Zocchi

KILIAN  Wolfgang (1581-1662)   → a003 von Aachen;  → s425 Salimbeni

KILIAN  (Georg?)   → f155X Ferri

KLAUBER  Joseph Sebastian (1700-1768) a Johann Baptist (1712-1787) a Josephov syn Ignaz Sebastian
 pozri tiež → b027X Balestra;  → b042X Baur;  → b051-056b065.1Xb073X Bergmüller;  → b081X Bloemaert;
 → c104X Carlone;  → c118.1X Conca;  → d142.1 Van Dyck;  → g186g187g188g188x7x50 Göz;
 → h209x2 Heiss;  → m306 van Meytens;  → r418 Rugendas;  → s428 Scacciati;  → s454.1 Stern;
 → t469X Ther Portten;  → 3x614(neidentif. predloha);
 Galéria:  » Všetci svätí

KLEINER  Salomon   → g190 Gran

KLEINSCHMIDT  Johann Jakob   → l258X Le Brun

KOBERGER  Anton (vyd., Norimberg)   → d136X Dürer;  → m315 Majster MS

KOHL  Clemens (1754-1807)   → m288 Maulbertsch;  → p323 Palko

KOLLANETZ  (KOLLANEK?) Josef   → k238 Klauber

KOLLER  Johann Georg (exc., Augsburg)   → 1x568 (anonym)

KOMAREK  Johann Jacob (tlač., Rím)   → p360 Pozzo

KOVATSCH  Josef   → s433 Schmutzerovci

KRACKER  Johann Lucas (1717-1779)   → kompar. x14-x16;  + pozri tiež → diela

KRAFFT  Peter   → p360.1X Pozzo

KRAUSS  Johann Ulrich (1655-1719)
 pozri tiež → a021.3X Amman;  → b041X Baur;  → m311.1X Michelangelo;  → r377 Reni;  → w539 Weigel

KRINER  Josef Bernhard (?)   → x05 Galli Bibiena

KRÜGER  Dietrich   → f166x2 a Fürst

KUEN  Franz Martin (1719-1771)  pozri tiež → diela

KUPECKY  Jan (1667-1740)

KURZBÖCK  (vyd., Viedeň)   → g180X Göz

KÜSEL  Johanna Sibilla   → c097 Callot

KÜSELL (KÜSEL)  Melchior (1626-1683)
 pozri tiež → a006 Aertsz;  → c109 Carracci;  → h217 Huret;  → r394, r410 Rubens;  → v534x2 Vouet

KÜSSEL (KÜSEL)  Mattheus/Matthäus (1629-1681)   → b036-b041 Baur;  → r394 Rubens



L

LA FOSSE  (Lafosse) Charles (1636-1716)

LAFRERY  (Lafreri) Antonio (ca. 1512-1577), vyd.
 pozri tiež → b076 Bertani;  → c114 Clovio;  → m311 Michelangelo;  + kompar. → x54X

de LAIRESSE  Gerard   → b080b081 Bloemaert

LANDERER  Ferdinand L. (1730/46-1795), vyd.   → p352 Pillement;  → k238 Klauber

LANDERER  Johann Michael (vyd., Bratislava)   → p352 Pillement;  → w551x2 Winkler

LANDGRAFF  (vyd.)   → s462 Szelepcsényi?

LANFRANCO  Giovanni (1582-1647)   pozri tiež → d132X Duquesnoy;  → w539 Weigel;  → kompar. 3x631 a

LANG  Mauritius

LANGER  Sebastian (vyd., Viedeň)   pozri tiež → r377x2 Reni

LANGHAMMER  Wenzl (tlač., Vrchlabí)  → b090 Brebiette;  → p323.1 K. Palko

LANGLOIS  François ("Ciartres F.L.D."; Ciastres=Chartres, 1588-1647), vyd.  → b090 Brebiette;  → m308 Mignard

LANZANI  Andrea   → m314X Moser

de LARMESSIN  Nicolas IV   → x48 a Raffael

LAURO  Giacomo (1584-1637)   → a005 von Aachen

LAUTERBURGER  P.   → a003 von Aachen

LAUWERS  Coenraad   → c122.1 da Cortona

LAUWERS  Nicolaus   → r417X Rubens

LE BRUN  Charles (1619-1690)   pozri tiež → m296.1 Menescardi;  → 1x567x2 Anonym

LE CLERC  F. (? Sébastien 1637-1714)   → v529 de Vos

LECLERC  Stephan ml.   → j221 Jeaurat;  → kompar. (Boreas)

LEFEBRE (Lefevre)  Jacques, činný 1516-50 (Majster IF?)   → a020X Amman

LEFEBRE  Valentin (ca. 1641-1680)   → v502 Veronese

LEICHER  Felix Ivo (1727-1812)   pozri tiež → kompar. x17;  → diela

LEINBERGER  Christian (1706-1770)   → m269.2 Maratta

LEKSZYCKI  Franciszek OFM (1600-1688)   → kompar. x18;  + pozri tiež → diela

LEMOYNE  (Le Moine, 1688-1737) François

LEMPEREUR  Louis Simon   → p350x3 Pierre

LEONARDIS  Giacomo   → c120 Conca

LEOPOLD  J. F. (exc., Augsburg)   → 3x600 (neidentif.)

LEOPOLD  Johann Christian (1699-1755) Augsburg    m269.2 Maratta;  → p344p346 Piazzetta

LEPAUTRE (Le Pautre)  Jean (1618-1682)   → kompar. (Boreas)

LERCH  (f.?)   → r385 Rossetti

de LEU  Thomas   → p327 Palma Giovane

LE VASSEUR ("ab Aqua Vicentinus"), Jean-Charles   → c120X Conca (de Boullogne)

van LEYDEN  Lucas

LIBERI  Pietro (1614-1687)

LIDL  Johann Jacob (1696-1771)

LIDL  Joseph Anton   → l260 Leicher

LOBECK  Tobias   pozri tiež →  c118.2-3 Conca (Göz)

LOCATELLI  P.   → f150 Ferri

LOIR  Alexis I.   → j225j226 Jouvenet

LOISEL  (?)   → m308 Mignard

LOMBARD  Lambert (1505-1566)   → k248x2 Küsell

LOMBART  Pierre (1613-1682)   → x48 a Raffael

LOMMELIN  Adriaen (1636/7-1673)   → d128 van Diepenbeck;  → r417X Rubens

van LONDERSEEL  Assuerus   → g175 Goltzius;  → g195 Greuter

van LONDERSEEL  Jan (1570/75-1624/25)   → a006 Aertsz;

LORENZINI  Giovanni Antonio (1665-1740)   → r371 Reni

de LOUVEMONT  François   → d132X Duquesnoy;  → l253 Lanfranco

LUCATELLI  Pietro   → f154 Ferri

LUFFT  Hans (vyd., Wittemberg)   → m315 Monogr. MS

LUINI  Bernardino (Aurelio?)

LUTI  Benedetto (1666-1724)   → kompar. x57

LUYKEN  Caspar (1672-1708)   → w540.1, w540.2 Weigel

LUYKEN  Jan (1649-1712)   → w540.3 Weigel

LUYNE  (vyd., Paríž)   → 2x592 (anonym)



M

MAELLA  M. S.   kompar. → m285x2.1X Maratta

MAGINI  Archangelo   → t479 Trevisani

MAIR  Alexander   → a021 Amman

Maître de Die (tlač.)   → c123 Coxie

Majster IF  (J. Faber?, J. Lefèbre?)   → a020X Amman

Majster M S

MANSFELD  Johann Ernst (1739-1796)    pozri tiež → u491 Unterberger;  → 1x577 (nezn. predloha)

MANSFELD  Sebastian(?)

MANTEGNA  Andrea   → s426X Sadeler

MARATTA / MARATTI Carlo (1625-1713)
 pozri tiež → b063.3-5 Bergmüller;  → c109 Carracci;  + kompar.: → x07 b; → x58;  + pozri tiež → diela

MARCHESINI Alessandro (1664-1738)

MARCHESINI Pietro

MARIETTE  Jean (1660-1742)   → c121 Corneille

MARIETTE  Pierre I (vyd., Paríž)   → b080 Bloemaert;  → p335 Perelle;  → r413.2 Rubens;  → v534x2 Vouet

MARIN   Jean  → s429x2 Seghers

MARIOTTI  Vincenzo   → g169 Gaulli;  → p360 Pozzo

MARTINI   → s444 Solimena

MASSUCCI  Agostino (1692-1758)

MATHAM  Jacob (1571-1631)   → g175g176g179 Goltzius

MATHIEU / MATHEUS Jean (1590-1672)   pozri tiež → s452 a Solis;  → v508.2 de Vos

de MATHONIÈRE  N., vyd. (Paríž)   → v508-v511 de Vos

MATTIOLI  Ludovico (1662-1747)   → m276 Maratta;  → x49 Franceschini

MAULBERTSCH  Franz Anton (1724-1796)   pozri tiež → 3x610 c;  → kompar. x19-x24;  + pozri tiež → diela

MAYERL  Benedict   → t479 a Trevisani

MAZZA  Giovanni Battista   → a007 Agresti

MELAR  Adriaen (1633-1667)   → r413.11 Rubens;  → 1x568 (anonym)

MELLAN  Claude (1598-1688)

MELONI  Francesco Antonio (1676-1713)   → w540 Weigel

MENESCARDI  Giustino (činný 1751-76)

MERIAN  Matthaeus st. (1593-1650)
 pozri tiež → a020X Amman;  → b030 Barendsz;  → r403 Rubens;  → s427X Salviati;  → s437.1 Schwarz;
 → t464 Tempesta;  → v503X Veronese

MERLINI  Francesco  → p327 Palma Giovane

MERZ  K. H.  → p328 Palma Vecchio

METZINGER  Valentin   pozri tiež → 3x615(neidentif. predloha);  → 3x625 b Grasmair;  → diela

van MEYTENS  Martin

MIEL  Giovanni (1599-1664)

MIGNARD  Niccolo (1608-1668) (= Pierre?)

MIGNARD  Pierre (1610/12?-1695)

MIGNON  Jean   → p331Xde Passe (Penni)

MICHEL  Jean Baptiste   → c123X (Coxie)

MICHELANGELO  Buonarroti (1475-1564)

MINDE  James   → m308 (Mignard)

MITELLI  Giuseppe M.   → a008 (Albani); → kompar. (Albani)

LE MOINE  (Lemoyne, 1688-1737) François

MONACO  Pietro (1710-1775)
 → b028x2 Balestra;  → p353p355p359.1 Pittoni;  → r379 Ricci;  → r404 Rubens;  → s442 Solimena

MORETUS  Balthasar (vyd., Antverpy)   → r397 Rubens

MORGHEN  Antonio   → r366 Raffael

MORGHEN  Raphael (1758-1833)   → m317 Murillo;  → r366 Raffael;  → r374 Reni

MORTEN  Matthäus   → 1x588 (nezn.)

MOSER  Franz Anton (+ 1727)

MOSYN  (Mousyn) Michiel   → h215 Holsteyn

MOTZ  Johann Michael   → n318x3 Nilson

de la MUELA  Andrés (činný 1770-78)

MULLER  Jan Harmensz / Harmen Jansz. (1540-1617)
 pozri tiež → a005 von Aachen;  → b079 Bloemaert;  → l260x2 van Leyden;  → s453 Spranger

MURILLO  Bartolomé Estéban (1617-1682)   pozri tiež kompar. → m285x2.1X Maratta; → 3x608x2 (nezn. predloha)

MUZIANO  Girolamo   pozri tiež → kompar. x54X

MÜLLER  Godfridt   → c100 Candid

MÜLLER  Gustav Adolph (1694-1767)
 → w547.2X Aigen;  → b077 Birckhart;  → d104 Diettel;  → m282 Maratta;  → t483 Troger

MÜLLER  G. H. (? Johann Georg 1748-1830)   → t479 Trevisani

MÜLLNER  (Mollinarolo) Gabriel   → u492 Unterberger



N

NANI  A.   → o319 Orsolini

NAPERT  Joan Adam   → s433 Schmutzerovci

NELLONI(?)   → p350 Piazzetta

NESSENTHALER  Elias   → 2x591X; 2x593X (nezn.)

NESSENTHALER  Georg David (1695-1736)   → h206 Heinecken;  → 1x586 (anonym)?

NEVIDAL  J. O.   → t484 Troger

NILSON  Johann Esaias (1721-1788)   pozri tiež → f162 Fridrich;  → h216 Holzer

NOLIN  Jean Baptiste (vyd.)   → m268 Maratta

NOLPE  T.   → r393 Rubens

NOVELLI  Pietro   → x11 Grasmair

NUVOLONE  Carlo Francesco (1609-1662)



O

OLESZCZYŃSKI  Antoni   → c107 Carracci

OLIVIER  J. B.   → v497 Vanloo

ONGHERS  Jan   pozri tiež → kompar. 2x591 (anonym)

ORLANDI  Giovanni (vyd., Rím)   → r366 Raffael;  → s425 Salimbeni

ORSOLINI  Carlo (1704-1784 /1710-1780?/)   pozri tiež → o027 X Balestra;  → kompar. (Klaňanie pastierov)

van ORT  (van QERT) Adam

van OSTADE  Adriaen

OVERRADT  Peter (1595-1665) exc., Köln
 → b031 Barocci;  → c106 Carracci;  → r398, r404x2 Rubens;  → t474 Tizian;  → z556 Zuccari



P

PADUANO  Alessandro (Scalzo)   → a005 von Aachen

PALKO  Franz Anton (1717-1766)   → kompar. x25;  + pozri tiež → diela

PALKO  Franz X. Karl (1724-1767)  + pozri tiež → diela

PALMA  Il Giovane (Jacopo Negretti, 1544-1628)   pozri tiež → a001X von Aachen;  → s429x2 d Seghers

PALMA  Il Vecchio (1480-1528)

PALOMBO  (vyd., Rím)   → a007 Agresti

PALOMINO y Oropesa  Juan Fernando (1728-1793)

van PANDEREN  Egbert   → f164 Fürst (de Jode);  → t465 Tempesta;  → 3x600 (nezn. predloha)

PANZERA  Battista (vyd., Rím)   → t464 Tempesta

de PAPE  Josse (1628-1651)   → c106X Carracci

PASINELLI  Lorenzo (1629-1700)

de PASSE  Crispijn st. (Crispin van de Passe de Oude, 1565-1637)
 pozri tiež → c100 Candid;  → c114c115 Clovio;  → c126.1XDelaune;  → t464X Tempesta;  → v528 de Vos

PASSERI  Giuseppe   kompar. → m285x2.1X Maratta

PAYNE  Albert Henry (1812-1902)   → r408 Rubens

PAZZI  Antonio (1706- po 1766)   → c113 Cignaroli

del PEDRO  F.   → g173x2 Giordano

PELLEGRINI  Giovanni Antonio (1675-1741)

PENCZ  Georg

PENNI  Gianfrancesco   pozri tiež → x48 a Raffael

PENNI  Luca   → p331 ade Passe

PERELLE  Nicolas (1631-1695)

PERFETTI  Pietro (1725-1770)   → b027X Balestra

PERRET  Pieter/Pierre   → b095 Bruegel

PEYPUS  Friedrich (vyd.)   → d136 Dürer

PFANN  Wilhelm   → w539 Weigel

PFEFFEL  Johann Andreas st. (1674-1748) a Johann Andreas ml. (1715-1768)
 pozri tiež → b072Xb075 Bergmüller;  → b081X Bloemaert;  → g168 Galli Bibiena;  → k247 Küsell;
 → x60 La Hyre;  → m314 Moser;  → 3x616x2 (neidentif. predloha)

PIAZZA  Paolo (kapucín Cosimo da Castelfranco, 1560-1620)

PIAZZETTA  Giovanni Battista (1682-1754)   pozri tiež → c118.4X Conca;  → x04X Eppleué;  → x05X Galli Bibiena;
 + pozri tiež → diela

PICART  Étienne / Stefano (zv. Le Romain, 1632-1721)   → m269.2 Maratta

PICART  Bernard (1673-1733)

PICAULT  Pierre (1680-1711)   → l259 Le Brun

PIERRE  Jean-Baptiste Marie (1714-1789)

PIERRON  Jean Antoine (1755-?)   → s429 Seghers

PICHLER  Johann Peter   → r373 Reni

PILLEMENT  Jean (1728-1808)

PILOTY  Ferdinand (1786-1844)   → d141 van Dyck;  → r371 Reni

PIROLI  Tommaso    → f157 Flaxman

PITTERI  / PITERI Marco Alvise (1702-1786)
 → x04 a Eppleué;  → m313 Le Moine;  → p340-345p346p349 Piazzetta;  → s428XScacciati

PITTONI  Giovanni Battista (1687-1767)
 pozri tiež → m276X Maratta;  → p323X K. Palko;  → c118.4X Conca;  → kompar. 3x630 (anjel);  → diela

PLANTIN  (vyd., Antverpy)   → c117 Conca

du PLESSYS  Berteaux   → s444 Solimena

del PO  Pietro (1610-1692)   → c106 Carracci;  → r367 Raffael

de POILLY  François st. (1622-1693)   → m309m310 Mignard;  → 1x577 (nezn.);  → kompar. (Klaňanie pastierov)

POLANZANI  F.   kompar. → m285x2.1X Maratta

PONTIUS  Paulus (1603-1658)
 → d142 van Dyck;  → r392r404r407r413.3r415 Rubens;  → s429x2s429x3 Seghers;  → t474 Tizian

POUSSIN  Nicolas   → m285x2.1X Maratta;  → kompar. (Boreas)

POZZO  Andrea S.J. (1642-1709)   pozri tiež → g169 Gaulli;  + kompar. → x26; → 1x591X;  → diela

PREISLER  V. D. (exc., Norimberg)   → k246 Kupecky

von PRENNER  A.   → u495 Unterhueber;  → v501X Veronese

PROBST  Johann Balthasar (1673-1750)   → g188x5 Göz

PROBST  Johann Michael (exc., Augsburg)   → b056 Bergmüller

PUSCHEL  Johann Georg a Johann Christoph (exc., Drážďany, Praha)   → 1x577X (nezn. aut.)



Q

QUERFURT  August (1696-1761)   → kompar. x11.2

QUERRARD  = OVERRADT Peter (exc.)

van QERT  (van ORT) Adam



R

RAAB  Heinrich  pozri tiež → 2x593X (nezn.)

RAEVEN  Servatius   → f164 Fürst

RAFFAEL  (Raffaelo Santi da Urbino, 1483-1520)
 pozri tiež → m302 Merian;  → 1x562X (nezn. predloha);  → kompar. x48 a

RAGOT  François (1638-1670)   → r393r402r404r404x3r412 Rubens

RAIMONDI  Marcantonio   → a024Arconio;  → r368 Raffael

REIN  Johann Fridrich   → b028x2 Balestra

REINER  Joseph Bernhard (= J. B. Kriner?)   → x05 Galli Bibiena

REINSPERGER  Johann Christoph (1711-1777)   → f156 Fischer

REMBRANDT  Harmensz van Rijn (1606-1669)

REMMELE  Johann Georg

REMONDINI  (vyd., Bassano del Grapa)   → m267 Maratta

RENI  Guido (1575-1642)   pozri tiež → c109 Carracci;;  → b081X Bloemaert;  + kompar. → x48 c

RENTZ / RENZ  Michael Heinrich (1698-17??)
 → f152.1.3X Ferri;  → r302X Merian;  → r366 Raffael;  → r389 Rotter;  → w547X Willmann;  → 1x569X (nezn.)

RESTOUT  Jean ml. (1692-1768)   → j227, j229.1 Jouvenet

RÉVEIL  Achille   → r366 Raffael

de REYN  J.   → r401X Rubens

de RIBERA  José

RICCI  Joannes Philippus SJ (vyd.)   → v498x2 Vanni

RICCI  Sebastiano (1659-1734)   pozri tiež → g193 Grassi;  → p355.1X Pittoni

RIDINGER  Johann Elias (1698-1767)   pozri tiež → r419r420.1-2 Rugendas

ROBERT  Pierre   → c111 Caus

ROGG  Gottfried (1669-1742)   → 1x588 (anonym)

ROLAND  Sebastian

ROMANO  Giulio   pozri tiež → r368 Raffael

ROSASPINA  Francesco   → x54 Boschi

ROSSETTI  (ROSELLI) Domenico (1650-1736)   pozri tiež → s433 Schmutzerovci

ROSSI  Andrea   → m313 Le Moine

ROSSI  Giovanni Giacomo ("Ioan Iacobus de Rubeis", vyd., Rím)
 → c122 da Cortona;  → f152 Ferri;  → l252 l254 Lanfranco;  → m273m274 Maratta;  → m311 Michelangelo

de ROSSI  Giovanni Battista (Milanese), vyd., Rím   → c112 Cesari d´Arpino

ROSSI  Giuseppe   → c118.4X Conca;  → m286x2X Marchesini

ROTA  Martino   pozri tiež → m311 Michelangelo

ROTTENHAMMER  Hans/Johann st. (1564-1625)
 pozri tiež → a002a003.2 von Aachen;  → v501X Veronese;  + kompar. → m285x2.1X Maratta;  + pozri tiež → diela

ROTTER  (= Josef Tadeáš?, 1701-1763) + pozri tiež → diela

ROTTMAYR  Johann Michael   pozri tiež → 3x609X Galliarti;  → kompar. (Coypel);  → kompar. x48 e;  → diela

ROULLET  Jean-Louis (1645-1698)   → l253 Lanfranco;  → m310 Mignard

ROUSSELET  Abraham   → v506 Vignon

ROUSSELET  Gillis (1610-1686)   → c106 Carracci;  → x48 a Raffael;  → v506 Vignon

ROYER(in)  M. M. (vyd., Bratislava)   → 1x586 (anonym)

RUBENS  Peter Paul (Pieter Pauwel, 1577-1640)
 pozri tiež → l256 Galle (Lang);  → x18 b Lekszycki;  → o319 Orsolini;  → p350x2X Picart;
 → s462X Szelepcsényi;  → 3x630 a (neidentif.);  → kompar. x53

RUGENDAS  Georg Philipp st. (1686-1742)   pozri tiež → h202 Haid;  → p332 Pellegrini;  → r402r412 Rubens

RUGENDAS  Georg Philipp ml. (1701-1774)
 pozri tiež → m310 Mignard;  → r402 Rubens;  → t476 Trevisani

RUGENDAS  Jeremias Gottlieb (1710/12-1772)   → h210 Hertz;  → m305x2 Metzinger;  → m305x1 Merian

RUGENDAS  Johann Lorenz st. (1730-1799)   pozri tiež → m310 Mignard;  → t476 Trevisani

RUGENDAS  Christian (1708-1781)   → h201h202 Haid



S

SACCHI  Andrea (1599-1661)

SADELER  Ægidius / Gillis II (1570-1629)
 → a003.2a004 von Aachen;  → b031 Barocci;  → b033 Bassano;  → c103x2 Candid;  → c112 Cesari d'Arpino;
 → h208 Heinz;  → p325p327 Palma Giovane;  → s436 Schwarz;  → s452x2 Speckaert;  → t472 Tintoretto;
 → v512X de Vos;  → 2x593 (anonym)

SADELER  Jan/Johann I (1550-1600)
 pozri tiež → a003 von Aachen;  → b029b030 Barendsz;  → c099c100c101c103 Candid;  → g171 Geeraerts;
 → r366 Raffael;  → s437s438 Schwarz;  → v504 Viani; → x54X (nezn.);  + kompar. → m285x2.1X Maratta
 → v508-v511v513v514x2v516v520v529.1-2v530x2v532M. de Vos

SADELER  Jan/Johann II (1588-1665)   pozri tiež → b031 Barocci;  → v510v529.1 de Vos

SADELER  Justus (1583-1620)
 → b092 Bril;  → f166X Fürst;  → m305x1 Merian (Carracci);  → s425s426 Salimbeni;  → t472x3 Tintoretto;
 → v498x2 Vanni;  → v516 de Vos;  → z556 Zuccari

SADELER  Marcus Christoph (1614-1656)
 → b031 Barocci;  → l251X Lafrery;  → p325 Palma Giovane;  → v519 de Vos?

SADELER  Philipp   → f166X Fürst

SADELER Raphaël I (1560-1632)
 → a001a005.2 von Aachen;  → b093X Bril;  → c102 Candid;  → c116 Coignet;  → a210X Hertz;  → q364 van Qert;
 → x53 Rubens;  → s460 Stradanus;  → t472x3 Tintoretto;  → v498x2 Vanni;  → v529v531 de Vos

SADELER  Raphaël II (1584-1632)
 pozri tiež → p339 Piazza;  → r388 Rottenhammer;  + kompar. → m285x2.1X Maratta

SADELER  Raphaël (I alebo II?)
 → b093X Bril;  → p326 Palma Giovane;  → s426 Salimbeni;  → v519 de Vos;  → x06 a (kompar.)

SAENREDAM  Jan (1565-1607)   → g176Xg179 Goltzius

SAITER  Johann Gottfried   → t475X Tizian

SALAMANCA  Antonio (tlač., Rím)   → l250 Lafrery;  → m311 Michelangelo;  → r366 Raffael

SALIMBENI  Ventura (Bevilacqua)   pozri tiež → t474.1 Tizian

SALVIATI  Francesco   pozri tiež → m297X Merian

SAMBACH  Caspar Franz (1715-1795)   → m291X Maulbertsch;  → x04 Eppleué?  + pozri tiež → diela

von SANDRART  Joachim   → b029 Barendsz;  → m285; m277x2 Maratta;  → r378 Tempesta (de Ribera)

von SANDRART  Johann Jacob (1655-1698)
 → d146 Van Dyck;  → l255 Lanfranco;  → m276 Maratta;  → t474 Tizian;  → w539 Weigel;
 → w548w549 Willmann

von SANDRART  Susanna Maria   → m297 Merian

del SARTO  Andrea   → v532X de Vos

SAYER  R. (exc.)   → o319 Orsolini

SCACCIATI  Andrea

SCALZO  Alessandro (Paduano)   → a005 von Aachen

SEDELMAYR  Jeremias Jacob   → g190 Gran

SEGHERS  Gerard (1591-1651)

SEIDL  Andreas   → d142.1 van Dyck

SESONE / SESONI  Francesco (nar. 1702)

SETLETZKY  Balthasar Sigmund   → n318x2 Nilson

SEVERONI  Giuseppe

SCHAUR  Franz (Innsbruck)   → 3x625 a Grasmair

SCHEDL  M.   → 1x561 (anonym)

SCHENCK  Pieter (1660-1718/19)   → m267 Maratta

SCHIAVONE  (Andrea Meldolla, 1510/15-1563)   → r367X Raffael

SCHLRICH(?)  Andreas   → m317 (Murillo)

SCHMIDT  Albrecht (vyd., Augsburg)   → 1x588 (anonym);  → r404x3 Rubens

SCHMIDT Georg Friedrich (1712-1775) pozri tiež → r413.12 Rubens

SCHMIDT  Johannes   → p327 Palma Giovane

SCHMIDT  Johann Georg (Wiener Schmidt)   → 3x612 d (neidentif.);  → kompar. x27-x29, x48 g;  → diela

SCHMIDT  Martin Johann, "Kremser Schmidt" (1718-1801)  + pozri tiež → diela

SCHMITTNER Franz Leopold (1703-1761)
 pozri tiež → a016x1 Amigoni;  → h204 Hamilton(?);  → p324 K. Palko;  → u491 Unterberger;
 → 1x5771x593X (anonym)

SCHMUTZER  Andreas (1700-1741?) a Joseph (1683-1741?)   pozri tiež → 1x577 (anonym)

SCHMUTZER  Jakob Matthias (1733-1811)
 → m289-291m292Maulbertsch;  → p323 K. Palko;  → w542 Weissenkircher

SCHMUTZER  Johann Adam (1680-1739)
 → m314X Moser;  → t484 Troger;  → h213 Greipel;  → u495 Unterhueber

Van SCHOEL  Henricus (tlač., Rím)   → l251 Lafrery

SCHOONJANS  Anton (1631-1716)

SCHOTT  Johann Sigmund (1654-1699)   pozri tiež → h214 Hoffmann

SCHÖN  Alois   → b035x2 Batoni;  → p322 K. Palko

SCHÖN  Erhard (1491-1542)   → m315 Majster MS

SCHREINER  Johann Georg   → d131 Domenicchino

SCHWAB  Johann Caspar (1727 - po 1810)   → t481 Troger;  → u492 Unterberger

SCHWARZ  Christoph (1545-1592)

SCHWENDIMANN  W. (tlač.)   → h218 Jäger

SIGRIST  Franz (1727-1803)

SILVESTRE  Israel (1621-1691)

de SILVESTRE  Louis   → kompar(Boreas)

SIMON  John (1690-1751)   → j221 Jeaurat;  → o319 Orsolini

SING  Johann Kaspar (1651-1729)

SINTES  Giovanni Battista (1680-1760)   → m286x3 Massucci;  → t479 Trevisani

SOLIMENA  Francesco (1657-1747)   pozri tiež → kompar. x30

SOLÍN  Zachariáš (tlač., Kralice)   → 1x558 (anonym)

SOLIS  Virgil (1514-1562)   pozri tiež → m235.2X Mathieu

de SOMMAVILLE  A. (vyd., Paríž)   → v506 Vignon

von SOMMER  Matthias   → w544 Widemann;  → 2x593X (nezn.)

SOMMER  W.   → r406X. (Rubens / Van Dyck)

van SOMPELEN  P.   → r415. (Rubens)

SONDERMAYR  Simon Thaddaus   → r420x2. (Rugendas)

SÖCKLER  Johann Michael (1744-1781)    → p323 Palko

SPECKAERT  Hans   pozri tiež → v512X de Vos

SPEER  Martin Michael (1702-1765)   → s443 Solimena;  → kompar. x52;  + pozri tiež → diela

SPERLING  Hieronymus (1695-1777)
 → b064-065 Bergmüller;  → d130.1 Domenicchino;  → x05 Galli Bibiena;  → m274 Maratta

SPIERRE  François   → c122.2 da Cortona;  → f155 Ferri;  → kompar. (Klaňanie pastierov)

SPRANGER  Bartholomäus (1546-1611)

SPRINGINKLEE  Hans   → d139 Dürer

von STAMPART  Frans   → r373 Reni;  → r495 Unterhueber;  → v501X Veronese

STAPF  Johann Ulrich   → kompar. r378X

STERN  Ludovico (1709-1777)

STEUDNER  Marc Christoph (1660-1704)

STIMMER  Tobias (1539-1584);   pozri tiež → 1x570(anonym)

STOERCKLIN  Rudolf   → g180x2; g188x3 Göz

STORER  Johann Christoph (1620-1671) - pozri tiež kompar. → r412X Rubens

STRADANUS  Johannes (Jan van der Straet, 1523-1605) - pozri tiež → x18 a Lekszycki

STREIBIG  G. J. (vyd.)   → j220 Jäger

STRIXNER  Johann Nepomuk (1782-1855)   → r366 Raffael;   → w552 Wolff

STRUDEL  Peter (1642-1714)   → t479 Trevisani;  → kompar. x31

STURT  John (1658-1730)   → p360 Pozzo

SWANNENBURG  W.   → b080b081 Bloemaert

SZELEPCSÉNYI  Georg/Juraj, arcib. (= Ján?)



T

TARDIEU  Nicolas Henri (1674-1749)   → c123 Coypel

TARDIEU  P.(?)   → r413.2 Rubens

TAUSCH  Christoph (1673-1731)   → kompar. x51;  + pozri tiež → diela

TEMPESTA  Antonio (1555-1630)   pozri tiež → kompar. r378X

TESTA  Pietro   → m268 Maratta

TENIERS  David ml. (1610-1690)

THELOT  (Thellott) Jakob Gottlieb (1708-1760)

THER PORTTEN  Johann Daniel   pozri tiež → r404x3 Rubens;

THIBOUT  Benoit    → p360 Pozzo

THOMASSIN  Simon (1655-1733)   → r366 Raffael

THOMASSIN  Simon-Henri (1688-1744)   → j229 Jouvenet

THOMASSINA  Philippo   → b031 Barocci

THORNHILL  sir James (1675-1734)   → c120X Conca

THOUVENIN  Jean   → r371 Reni

van THULDEN  Theodor   → r398 Rubens

THUMMER  J. J.   → s441 Sing

TIEPOLO  Giambattista (1696-1770)

TIEPOLO  Giovanni Domenico   → t471 (G. B. Tiepolo)

TINTORETTO  (Jacopo Robusti, 1518-1594)

TINTORETTO  Domenico (1560-1635)

TIZIAN  (Tiziano Vecelli, 1477-1576)   pozri tiež → b030 Barendsz;  → r386Rota;  → r397X Rubens

TREVISANI  Angelo   → l261 Liberi

TREVISANI  Francesco   pozri tiež → kompar. x32, x32x2

TROG(er)  Philipp   → t485 P. Troger?

TROGER  Paul (1698-1762)
 pozri tiež → 1x561 (anonym);  → k240X Klauber;  → 3x631 b (neidentif.);  → kompar. x33-x40; x54X;  → diela

TRUDON  Hieronym (ca. 1680)   → c108 Carracci;  → d132X Duquesnoy

TROUVAIN  Antoine (1676-1725)   → v510.2 de Vos

de TROY  François (1645-1730)   → j228 Jouvenet

TSCHERNING  Johann   → w548 Willmann

TULLIO  Marco   → s426X Sadeler



U

UJHÁZY  Ferenc S.J. (1740-?)   → c113 Cignaroli

UMBACH  Jonas (ca. 1624-1693)   pozri tiež → b081.1X Bloemaert;  → p339X Piazza

UNTERBERGER  Franz Sebald   → kompar. x41

UNTERBERGER  Michael Angelo (1695-1758)
 pozri tiež → 3x624.2X;  → 3x636 c  (neidentif.);  → kompar. x42-x43; x48 h,i;  + pozri tiež → diela

UNTERHUEBER  Karl Jakob (1700-1752)

UTZSCHNEIDERIN  Maria Magdalena (vyd., Augsburg)   → u490.1-2 Umbach



V

VACCARO  Lorenzo (vyd.)

VALESIO  Giacomo/Jacopo (dolož. 1548-87)   → c100 Candid

VANNI  Francesco (1563-1610)

VANNI  N.   kompar. → m285x2.1X Maratta

VANLOO  Carle (1695-1765)

VASARI  Giulio   → m312 b Michelangelo

VENDRAMINI  Giovanni   → m277x3X Maratta

VENEZIANO  Agostino   → r366 Raffael

van de VENNE  Adrien (1589-1662)

VERCRUYS  Theodor (Verkruys, della Croce; + 1739)   → m280 Maratta

VERDIER  François   → 1x560X (anonym)

VERONESE  (Paolo Caliari, 1528-1588)   pozri tiež → m246 Merian;  → kompar. x44

VIANI  Antonio Maria (1582-1632/35)

VICINELLI  Odoardo

VIENNOT  Nicolas (1625-1635)   → d141 van Dyck

VIGNON  Claude (1593-1670)

VILLAMENA  Francesco (1566-1624)  - pozri tiež → a024 Arconio;  → p350x21 Picart

VISSCHER  Claes Jansz. (1587-1652), vyd.
 →  a006 Aertsz;  → g176 Goltzius;  → m301 Merian;  → r413.2X Rubens  → v500 Veronese;
 → v518v521v527 de Vos

VISSCHER  Cornelis   → b094 Brouwer

VISSCHER  Johannes   → o321 van Ostade;  → v519 de Vos

VISSCHER  Nicolaes (vyd., Amsterdam)   → h216x3 de Hooghe;  → m305x1 Merian

VLEUGHELS  Nicolas (1668-1737)

VOET  Alexandre   → r401r417X Rubens

VOGEL  Bernhard (1683-1737) vyd.   → k246 Kupecky;  → x57 Luti;  → 1x568 (anonym)

VOIGT(in)  Maria Theresia vidua (vyd.)   → j220 Jäger

VOLPATO  Giovanni (1733-1803)   → r374 Reni;  + kompar. → r412X Rubens

della VOLPE  Lelio (1685-1749), vyd., Bologna   → m276 Maratta

da VOLTERRA  Daniele (Daniele Ricciarelli, 1509-1566)   → m312 b,d,e Michelangelo

VORSTERMAN  Lucas st. (1595-1675)
 → d141 van Dyck;  → p350x2X Picart;  → r391r392r399r400r402r403x2r414r416 Rubens

VORSTERMAN  Lucas ml.   → r408 Rubens

de VOS  Maarten (1532-1603)
 pozri tiež → m249 Merian;  → p330 de Passe;  → f164X, f166X Fürst;  → s427 Salviati;  → w539.1X Weigel

VOUET  Simon   pozri tiež → c091? Caus

VRINTS  Ioannes Baptista (exc.)   → v517v527x2 de Vos



W

WAGNER  Giuseppe (Franz Joseph, "appo", 1706-1786), sc., exc., Benátky
 → a013a014a015a016a016x1a016x2 Amigoni;  → b081X Bloemaert;  → c113 Cignaroli;  → f160 Fontebasso;
 → g173 Giordano;  → g188x4 Göz;  → g196g197 Guarana;  → m291 Maulbertsch;  → m296 Menescardi;
 → p347p349 Piazzetta;  → p359 Pittoni;  → 1x560 (nezn.)

WALDREICH  Johann Georg (?- ca. 1680)   → s429 Seghers

WALTMANN  Johann Joseph   → 1x568 (anonym)

WANNER  A.

WEIGEL  Christoph st. (1654-1725), vyd. Norimberg   pozri tiež → l255 Lanfranco;  → 3x637 (neidentif.)

WEIGEL  Johann Christoph ml. (1661-1726), vyd. Norimberg
 pozri tiež → b083 Bottschild;  → m268m269 Maratta;  → v531x2 de Vos

WEINMANN  Marcus   → v516 de Vos

WEISS  Bartholomäus Ignaz   → s455x2 a Steudner

WEISSENHAHN  Georg Michael   → d142.1 van Dyck;  → r408 Rubens

WEISSENKIRCHER  Hans Adam (1646-1695)   pozri tiež → 3x632 d (nezn. predloha)

Van der WERFF  Adriaan (1659-1722)

van WESTERHOUT  Arnold (1651-1725)   → m273m277 Maratta;  → p361 Pozzo;  → r366 Raffael

van WESTERHOUT  Balthasar(?)   → m308 Mignard

WIDEMANN  Elias (1619-1652)

WIERIX  Anthonie III (Wiericx, 1596-1624)
 pozri tiež → f164X Fürst;  → s462X Szelepcsényi;  → v517-v518521w539.7X de Vos;  → w539.1X Weigel;
 → w546 H. Wierix

WIERIX  Hieronymus I (Wiericx, 1553-1619)   pozri tiež → v514x2.1v515v527x2 de Vos

WIERIX  (?)   → s426 Salimbeni

WILLMANN  Michael Leopold (1630-1706)   pozri tiež → kompar. x45

WINCKLER  Christian   → w547 Willmann

WINCKLER  Georg Gottfrid   → c111 Caus;  → b027X Balestra

de WINGHE  Jodocus (1544-1603)   → p331.1 de Passe

WINKLER  A.(?)

WINKLER / WINCKLER Johann Christoph (1701-1770) sc., exc., Viedeň
 pozri tiež → b075 Bergmüller;  → c118.2X Conca (Metzinger);  → f156 Fischer;  → g191 Gran;
 → p341 Piazzetta;  → p357p359x2 Pittoni;  → s433 Schmutzerovci;  → t485 Troger;  → z554 Zocchi

WINTERHALDER  Josef ml. (1743-1807)   → kompar. x46(?);  + pozri tiež → diela

de WIT  Frederick (vyd., Amsterdam)   → b080b081 Bloemaert;  → g177 Goltzius

WITDOECK  Jan   → r413.1r413.5 Rubens

WOHLHAUPTER Emanuel Johann Karl (1683-1756)   → g198 Guarana;  → kompar. x47

WOLFF  Johann Peter (1655-1711), vyd., Augsburg   → r382x3 Altzenbach (Ridinger);  → 1x588 (anonym)

WOLFF  Jeremias (1663-1724) vyd., Augsburg
 → b068 Bergmüller;  → l258X Le Brun;  → m217 Maratta;  → r404x3 Rubens;  → r419r420 Rugendas;
 → t472x2 Tintoretto;  → v525 de Vos

WOLFF  Johann Andreas (1652-1716)   pozri tiež → b058.1 Bergmüller

WOLFGANG / WOLFFGANG  Georg Andreas st.   → s434 Schoonjans

WOLFGANG / WOLFFGANG  Andreas Matthäus   → u490.1-2 Umbach;  → p327X Palma Giovane;  → p339X Piazza

WOUWERMAN  Pieter (1623-1682)   → c097 Callot

van den WYNGAERDE  Frans (vyd.)   → d146 Van Dyck



Z

ZAECH  Bernhard   → v534 Vouet

ZALLINGER  Andreas (1738-1806)   kompar. → x56;  + pozri tiež → diela

ZANUSI  Jacob (1679-1742)   → p323X K. Palko;  + pozri tiež → diela

ZEIDLER  Ignaz   → g180x2 Göz

ZELLER  Sebastian   → d129X Diettel

ZENGER  Augustin   pozri tiež → l260 Leicher

ZETZNER  Lazarus a dedičia (vyd., Strassburg)   → m297 n. Merian

ZIERL  J. C.   → 1x568 (anonym)

ZIMMERMANN  Joseph Anton (1705-1797)   → h207 Heintz

ZOCCHI  Cosimo   → a014 Amigoni

ZOCCHI  Giuseppe (1711-1767)   pozri tiež → l262x2 Lidl

ZUCCARI  Federico (1540-1609)   pozri tiež → g167.2X Galle;  → a211X Hertz


m e n u  ]  [  t o p  ]