Jozef Medvecký → Barokové inšpirácie: Grafické predlohy, vzory a inšpirácie barokového maliarstva na Slovensku
A B C D E F G H CH I J K L
M N O P Q R S T U V W Y Z

PREDLOHY:Katalóg podľa autorov

Príklady grafických listov, použitých ako predlohy (celkové, alebo čiastočné)
pre maliarske diela zo 17.-18. stor. na Slovensku, zoradené podľa autorov
(inventori, kresliari predlôh, grafici); - ak nie sú známi pôvodcovia predlohy,
aj reprodukční rytci, tlačiari a vydavatelia grafických listov






Anonymné predlohy


A

von AACHEN Hans (1552-1615)

ADAM Jakob (1748-1811)   → k243x2 Klauber;  → s428 Scacciati

ADAM P. I.(?)   → 1x588 anonym

van AELST Nicolas (vyd., Rím)   → c112 Cesari d´Arpino;  → l250 Lafrery;  → s425s426 Salimbeni

AERTSZ (ARTS) Hendrick († 1575?)

AGRESTI Livio (Forlivetano, † ca. 1630)

ALBANI Francesco (1578-1660)

ALBERTI Cherubino   → c115(Clovio)

ALDEGREVER Heinrich (ca. 1502-1555)

ALDENBURGH Daniel   → 3x599 (neidentif.)

ALESSANDRI Innocente   → m313 (Le Moyne)

ALLORI Alessandro   → m311.2 (Michelangelo)

ALTOMONTE Martino (1659-1745)   [+ pozri tiež → diela ]

ALTZENBACH Gerhard (1720-1672), vyd., Norimberg
 → r382x3 Fürst / Ridinger;  → r396 Rubens;  → s463X Szelepcsényi

AMIGONI Jacopo (Amiconi, 1682-1752)

AMMAN Jost (1539-1591)    pozri tiež → 1x570? (anonym)

AMOS Johannes (vyd.)   → m297 n. Merian

ANDRAY (??) inv.   → k247 Küsell

ANDREANI Andrea   → l263x2 Luini

Anonymné predlohy I-II

AQUILA Pietro († 1692)   → f155X (Ferri);  → m283 Maratta;  → s421 Sacchi

ARCONIO Mario († 1635)

ASAM Cosmas Damian (1686-1739)   [ pozri tiež → diela ]

ASIOLI  G.   → r417X1 Rubens

AUBERT Michel   → r393r398, r417x2 Rubens

AUBRY (?)   → b033-b036 Baur

van AUDENAERDE Robert (Auden-Aerd, 1663-1743)
 → d132 Duquesnoy;  → m268m274m279 m284 m285x2 Maratta

AUDRAN Gérard (1640-1703)   → l258X Le Brun;  → kompar. (Coypel);  → kompar. (Boreas)

AUDRAN Jean (1667-1758)   → c122x2 da Cortona;  → d131x3 Dulin

AVELINE Pierre-Alexandre (1697/1702-1760)   → b085b086 Boucher

van AVONT Peeter (1600-1652)

AVRIL Jean Jacques st. (1744-1831)   → p351 Pillement;  → r417X1 Rubens

AZELT Johann   → 2x593 (anonym)


B

de BAILLIU Pieter   → d146X Van Dyck

BALCEREWICZ F.   → 1x583X (anonym)

van BALEN Hendrick (1575-1632)   → b091 Breughel;  → r408 Rubens

BALESTRA Antonio (1666-1740)   pozri tiež  → 3x637 (neidentif. predloha)

BALLEONI (vyd. Typographia Balleoniana)   → o319 Orsolini

BALZER Jiří / Johann Georg (1738-1799)   → p323 K. Palko

BAMBINI Nicolò (1651-1736)

BAQUOY Jean Charles (1721-1777)   → d126 Delafosse

BARATTI Antonio (1724-1787)   → v498x2 Vanni

BARBÉ Jean Baptiste (1578-1649)   → r405x2 Rubens;  → v520 de Vos

BARENDSZ Dirck (1534-1592)   pozri tiež → s423 J. Sadeler(?)

BAROCCI Federico (1526-1612)

BARONI Gaspar Antonio   → 3x636X (neidentif. predloha)

BARONI Giuseppe   → l261 Liberi;  → p350 Piazzetta

BARTOLI Pietro Santo (1635-1700)   → m269 Maratta

BARTOLOZZI Francesco (1727-1815)
 pozri tiež → a013, a014 Amigoni;  → c117c118 Conca;  → d127 van Diepenbeck;
 → f160 Fontebasso;  → g196g197g198 Guarana;  → m268,  m285x2.1X Maratta;
 → m296 Menescardi;  → p322 K. Palko;  → p348x05X Piazzetta;  → t478 Trevisani

BASAN Pierre François   → r403 Rubens

BASSANO (Jacopo dal Ponte, ca 1517-1592)

BATONI Pompeo Girolamo (1708-1787)

BAUMGARTNER Johann Wolfgang (1702-1761)
 → k239 Klauber;  → x15X Kracker;  → kompar. x01;  [ pozri tiež → diela ]

BAUMGARTNER (= J. W. ?)  → 1x563 (nezn.)

BAUR Johann Wilhelm (1607-1642)   pozri tiež → kompar. (Boreas)

BAYEU y Subias Francisco (1734-1795)   → m286x2X Marchesini

BAZIN Nicolas/Niccolò (1633-1710)   → c122x1c122x2 Cortona;  → f151 Ferri;  → m308 Mignard

BEATRIZET Nicolas (ca. 1515-1570)
 → l250l251 Lafrery;  → m311 Michelangelo;  → r366x48 Raffael

BEAUVARLET Jacques-Firmin   → g173x2 Giordano

BEHAM Barthel (1502-1540)

BEHAM Hans Sebald (1500-1550)

della BELLA Stefano (1610-1664) pozri tiež → kompar. (Boreas)

BELLUCCI Antonio   → kompar. (anjel)

BERARDI Fabio (1728-1788)   → b032 Bartolozzi;  → p355.1(?), p359 Pittoni

BERGER Leopold (tlač., Trnava)   → f163 Fuhrman

van den BERGH Matthys (1617-1687)   → r401X Rubens

BERGMÜLLER Johann Andreas   → g188x3 Göz

BERGMÜLLER Johann Georg (1688-1762)
 pozri tiež → a025.1-4 Asam;  → c118.1-2 Conca;  → d130X Domenicchino;  → f152.1.5 Ferri;
 → m274, m275 Maratta;  → w552 Wolff;  → kompar. x05Xx50x56X;  [ pozri tiež → diela ]

BERKEN Samuel (János?)   → s428 Scacciati

BERNARD Theodor   → p331.8 de Passe

BEROWSKY Georg   → c100 Candid

BERTANI Giovanni Battista (1516-1576)

BERTELLI Luca (tlač.)   → a007 Agresti

BETTELINI Pietro (1763-1829)   → r371 Reni;  → w543 Van der Werff

BEYLBRENCK(?) M. (eques)   → o319 Orsolini

BIANCHI Cristoforo   → s424 Sadeler

de BIE J.   → v520 de Vos

BINDER Johann Philipp (1735-1811)   → k238 Klauber?  → p338x2 Pfeffel;  → 2x593X (nezn.)

BIRCKHART Anton (1677-1748)   pozri tiež → m269.1 Maratta;  → s430x1 Severoni;  → t477 Trevisani

BISCAINO Bartolomeo (1632-1657)

BLOEMAERT Abraham (1564-1651)

BLOEMAERT Cornelis II (1603-1684)
 → c122x2 da Cortona;  → f151f153 Ferri;  → r367 Raffael

BLOND (Le Blond) Jean, exc. (činný 1630-60)   → d141 van Dyck

BLOOTELING Abraham   → s430x2.1 Scheits

BOCKSBERGER Hans ml. (Johann Melchior, pred 1540 - po 1587)   → a017-a020 Amman

BODENEHR Georg Conrad (1673-1710)   → p360.2 Pozzo;  → r420 Rugendas

BODENEHR Gabriel st. (1673-1765)   → m306 van Meytens;  → x13B (kompar.)

BODENEHR Moritz   → b083 Bottschild

BOEL Quiryn   → t466 Teniers

BOENER Johann Alexander   → x121x2 Corneille

BOHMAN P. (vyd., Praha)   → 3x600 (neidentif. predlohy)

BOLSWERT Boëtius Adams (1580-1633)
 → b082 Bloemaert;  → d145 van Dyck;  → r393r404x3r405r417X Rubens

BOLSWERT Schelte Adams (1586-1659)
 → r394r396r398r401r406.1-2r410r411r412r413.1r413.5r416x2r417X2b081X Rubens;
 → d140 van Dyck;  → r382.1 Jordaens;  → s429 Seghers;  → s463X Szelepcsényi;
 → 1x576 (anonym)

BOMBELLI Pietro Leone   → c118.4X Conca / Piazzetta;  → m286x2X Marchesini

BONASONE Giulio   → t474.1 Tizian

BONAVERI Domenico Maria (ca. 1640-1704)   → a008 (Albani); → kompar. (Albani)

van der BORCHT Peeter   → 1x565 (anonym)

BOROSUKI(?) (vyd., Viedeň)   → s428 Scacciati

van den BOSCHE Elias   → z556 Zuccari

BOSCHI Fabrizio (1570-1642)

BOSSE Abraham (1602-1676)   → m309 Mignard;  → s462 Le Sueur;  → v506 Vignon

BOTTSCHILD Samuel (1642-1706)

BOUCHER François (1703-1770)

BOULANGER Jean (1608-1680)   → 1x568 (anonym)

de BOULLOGNE Louis ml. (1654-1733)   pozri tiež → c120X Conca

BOURDON Sébastien (1616-1671)

BÖCKLIN Johann Christoph   → 3x606 (neidentif.)

BREBIETTE Pierre (1598?-1642)   pozri tiež → v501 Veronese

BRENNER Anton   → r373 Reni

BREUGHEL Jan st.

BRIL Paul (Brill, 1554-1626)

BRISSART  Pierre   → l259 Le Brun;  → t489x1.1 Troost

BRIZIO Francesco   → v498x2 Vanni

BROUWER Adriaen (1605/6-1638)

BRUEGEL Pieter st. (1568-1625)

BRUN Frans ml. (Bruynen?, † po 1648)   → r396, s463X Rubens

BRUN Frans Isaac (1550-1610)   → b046 Beham

BRUNO Francesco (1643-1721)   → m285 Maratta (Domenicchino)

de BRY Johann Theodor (1561-1623), vyd.  → c116 Coignet;  → h208 Heintz;  → m297 Merian

BULDET (vyd., Paríž)   → b084 Boucher

BUNEL Michiel   → a025.2 Asam

BURCKHART Johann Baptist (vyd., Augsburg)   → k242 Klauberovci

BUSSENMACHER Johann (vyd., Köln)   → g194 Greuter;  → s438 Schwarz;  → 3x600 (neidentif.)


C

CALLOT  Jacques (1592-1635)   pozri tiež → b080 Bloemaert;  → t474.1 Tizian;  → v519 de Vos

CALVAERT  Denys/Dionysio (1540-1619)   → 3x599 a (neidentif.);  → r384X Romano

CAMPANA  Pietro (1727-1765)   → s454s454x2 (Stern)

CANDID  Peter (Pieter de Witte, 1548-1628)   pozri tiež kompar. → m285x2.1X Maratta

CAPELLAN  Antonio (1740-1793)   → b035x2 Batoni

CARATTONI  Girolamo († ca. 1809)   → r366 Raffael

CARLONE  Carlo Innocenzo (1686-1775)   pozri tiež → t477 e Trevisani;  [ pozri tiež → diela ]

CARMONA  Manuel Salvador (1734-1820)   → v497 VanLoo

CARNEIRO da Silva  Joaquin (1727-1818)   → v497 VanLoo

CARRACCI  Agostino (1557-1602)
 pozri tiež → c109 Annibale Carracci;  → t472x2 Tintoretto;  → v498x2 Vanni

CARRACCI  Annibale (1560-1609)
 pozri tiež → d130 Domenicchino;  → m281 Maratta;  → m305x1 Merian;  → x18 c Lekszycki;

CARRACCI  Ludovico (1555-1619)   pozri tiež → m311.2X Michelangelo;  → t480.1 Trevisani

CARS  Jean-François (1661-1738)

CARS  Laurent (1699-1771)   → m313 Le Moine

CARTARO Mario (1560/88)   → h205X van Heemskerck

CARWITHAM  J. (tlač.)   → r404x3 Rubens

della CASA  Niccolò   → m311 Michelangelo

CASTELLI  Carlo Ludovico   → 3x631X (nezn. predloha)

CASTELLO  Valerio (1625-1659)   → b078Biscaino

CATTINI  Giovanni   → p347X Piazzetta

van CAUKERCKEN  Cornelis (1626-1680)   → r375 Reni

de CAULERY  Louis (ca. 1580-1621)   → g179 Goltzius

CAUS  I. F. (Cars?, vyd., Paríž)

CAVALIERI  Giovanni Battista (de Cavalieris, 1525?-1601)   → l250 Lafrery;  → r384 Romano

CAYMOX  Balthasar (1561-1635), vyd.   → f164 Fürst;  → 1x560 (anonym)

CESARI  Giuseppe (Cavaliere d'Arpino, 1568-1640)

CESIO  Carl (1626-1686)   → d130 Domenicchino;;  → l252l254 Lanfranco

CIARTRES  F. L. D. (= LANGLOIS François)

CIGNANI  Carlo   → m270X Maratta

CIGNAROLI  Gianbettino (1706-1770)
 pozri tiež → s428 Scacciati;  → kompar. x02;  [ pozri tiež → diela ]

CIGOLI  Lodovico (Lodovico Cardi)   → x54 Boschi

CIMBAL  Johann Ignaz (1722-1795)   → kompar. x03;  [ pozri tiež → diela ]

CIPRIANI  Giovanni Battista (1727-1785)   → d127 van Diepenbeck;  → l263x3 Luti

CLOUET  Albert (1636-1679)   → c122x1 da Cortona;  → r410 Rubens

CLOVIO  Giulio (1498-1578)

COCK  Hieronymus (exc.)   → f158 Floris;  → k248x2 Lombard;  → v527 de Vos

COIGNET  Gillis/Aeigidius (Congnet, Cogniet I, 1535-1599)   - pozri tiež kompar. → v532X

COLBENSCHLAG  Stephan    → c106X Carracci

COLLAERT  Adriaen (ca. 1560-1618)
 → a020 Amman;  → v512v514x1v522, v526v527v531x2 de Vos

COLLAERT  Carel   → v498x2 Vanni

COLLAERT  Jan II / Joannes (1566-1628)
 → s461 Stradanus;  → v512v514x1v521v522x2v525v530 de Vos

CONCA  Sebastiano (1680-1764)
 pozri tiež → b063.1 Bergmüller;  → 1x578.1X Heiss;  → 3x631 a (neidentif.)

CONRADUS  Abraham J.   → r413.2X Rubens

CORBELLINI  Francesco   → f152 Ferri

CORDEIRO  Nicolau José Batista   → m285x2 Maratta

CORNEILLE  Jean Baptiste (1649-1695)

CORNEILLE  Michel (st., 1601-1664)

CORT  Cornelis (1533-1578)
 → a007 Agresti;  → c100 Candid;  → c114c115 Clovio;  → h205 van Heemskerck;
 → a211X Hertz;  → m299, m301 Merian;  → m318 Muziano;  → p325 Palma Giovane;
 → r366 Raffael;  → r397X Rubens;  → s427 Salviati;  → z555z556 Zuccari

da CORTONA  (Pietro Berettini, 1596-1669)
 pozri tiež → v507 a (Vleughels);  + kompar. (Klaňanie pastierov)

CORVINUS  Georg (vyd. Frankfurt)   → s452 Solis

COTTA  Giacomo (1627-1689)   → s457 Storer

COXIE  Michiel (1499-1592)   → b040 b Baur

COYPEL  Charles-Antoine (1661-1722)
 pozri tiež → w547.1X Willmann;  → 1x561X (anonym);  → (kompar.)

COZETTE  (atelier)   → j227X Jouvenet

CRAFFONARA  Giuseppe (1792-1837)   → r366 Raffael

CRANACH  Lukas st. (1472-1553)   pozri tiež → 1x568 (anonym)

CRASSE  (= N. Grassi?)   → l263 Lobeck

CRISPIN  Israël le Jeune (1616-)   → g178 Goltzius

CRUEGER  (?)   → v532X de Vos

CUERIGER / CURIGER  Johann David 1707-1737   → b067 Bergmüller;  → g180x2; g188x3 Göz

CUSTOS  Dominicus (1559/60-1615) vyd., Augsburg
 → a003X von Aachen;  → b029 Barendsz; → s453x2 Spranger;  → v498x2 Vanni;
 → v500 Veronese;  → v512 de Vos


D

DAGUE  (?)   → m277x3X Maratta

DAMAN  (exc.)   → b078 Biscaino

DANCKERTS  Cornelis (vyd., Amsterdam)   → h215 Holsteyn;  → r404 Rubens

DANCKERTS  Justus (1635-1701), vyd.   → o321 van Ostade

DARET  Pierre (1605-1678)   → c123X Coxie;  → v535 Vouet

DAULLÉ  Jean-Baptiste (1703-1763)   → b086 Boucher;  → m277x3X Maratta

DAUPHIN  Olivier (ca. 1634-1683)   → c105 Carracci

DECKER  Paul ml. (1685-1742)   → m269 Maratta (Weigel);  → m316X Muller;  → w540 Weigel

DELAFOSSE  Jean-Charles (1734-1789)

DELAFOSSE  Louis   → b087 de Boullogne

DELAUNAY  A.   → a008 (Albani); → kompar. (Albani)

DELAUNE  Étienne (1596-1675)

DESNOYERS  Auguste Gaspard Louis (Boucher-Desnoyers, 1779-1857)   → r366 Raffael

DESPLACES  Louis (1682-1739)   → c120X Conca (de Boullogne);  → j230 Jouvenet

DEVILLIER  Georges   → v498X Vanloo

van DIEPENBEECK  Abraham (1596-1675)
 pozri tiež → x18 c Lekszycki;  → 1x560X (nezn.);  → kompar. (Boreas)

DIETTEL  Franz Ambros († po 1735)   - pozri tiež → b081X Bloemaert

DIEU  Antoine   - pozri tiež → c111 Caus

DISCHLER  A.   → m268 Maratta

DOLENDO  Zacharias (1561-1601)   → m264 van Mander

DOMENICCHINO  (Domenico Zampieri, 1581-1641)
 pozri tiež → c101X Candid;  → m285; m285x2.1X Maratta

DONNER  Georg Raphael (1693-1741)

DORFFMAISTER  Stephan (1741-1797)   kompar. → x59;  [ pozri tiež → diela ]

DORIGNY  Michel (1616-1665)   → v534-v536 Vouet

DORIGNY  Nicolas (1658-1746)   → f152 Ferri;  → m273m274 Maratta;  → r366 Raffael

DORNECK   → m266x2 Mansfeld;  → 3x630 h (neidentif.)

DOSSIER  Michel (1684-1750)   → r398X Rubens;

D. P.  (Amsterdam, okolo 1630)   → 1x588 (anonym)

DRDA  Jan (Josef Jan Alois)   → h213 Hiller

DRENTWET  Jonas ? ("I. Trentuiet")

DREVET  F. L.   → f151 Ferri

DREVET  Pierre Imbert (1692-1739)   → 1x561X Coypel

DUFLOS  Claude (1665-1727)   → c122x1 da Cortona

DUFLOS  Claude Auguste (1700-1786)   → m308 Mignard

DUGHET  Caspar (Poussin, zv. Le Guaspre, 1615-1675)   → b090 a Brebiette

DULIN  Pierre (1669-1748)

DUPUIS  Charles   → c120X Boullogne

DUPUIS  Nicolas-Gabriel ("Dupuis junior")   → p350x4 Pierre

DUQUESNOY  François zv. Fiamingo (1594-1643)

DUSART  Cornelis

DÜRER  Albrecht (1471-1528)

DWORZAK  Samuel   → t469 Ther Portten

Van DYCK  Anthonis/Antoon (1599-1641)
 pozri tiež → d127 van Diepenbeeck(?);  → j222.1 Jordaens  → p350x2X Picart;  → r406X Rubens


E

EARLOM  Richard   → r417 Rubens

EDELINCK  Gerard (1640-1707)   → ch217x2 de Chamapgne;  → l259 Le Brun

EICHLER  Gottfried ml. (Johann Gottfried, 1715-1770)   → p347 Piazzetta

EIMART  Georg Christoph   → w539 Weigel

EISENHOIT  Anton (1553/54 - 1603)

ELAM  Václav (inv.?)   → 1x558 (anonym)

ELLIGER  Otto (?)   → 1x556.1-2 (anonym)

van den ENDEN  Franciscus (tlač.)   → r393 Rubens

van den ENDEN  Martin II († 1673/74), tlač., Antverpy   → r398, r416x2 Rubens

ENGELBRECHT Martin (1684-1756)
 pozri tiež  → b061 Bergmüller;  → b081X Bloemaert;  → c106X Carracci;  → c122x1 da Cortona;
 → f151 Ferri;  → h204X Hamilton;  → j226 Jouvenet;  → k233k234 Kilian;  → x60 La Hyre;
 → m267m275m276 Maratta;  → x57.1 Luti;  → m316X Muller;  → r398 Rubens;
 → 1x568 (anonym);  + kompar. → Coypel;  → 3x621 (neidentif. predlohy 21, 22)

EPPLEUÉ  Wilhelm (ca. 1740-1771)   → kompar. x04;  [+ pozri tiež → diela ]

ERDTNER  (ENDTER) Michael a Johann Fridrich (vyd., Norimberg)   → 2x593 (anonym)

EREDI  Benedetto (1750-1812)   → r366 Raffael

ERMINI  Pietro (dolož. 1795-1820)   → w543 Van der Werff


F

FABRI  Giovanni (Fabbri, † 1777)   → m276 Maratta

FAITEL  Rafael (vyd.)   → f159 Fontana

FALCK  Jeremias   → b034 Bassano

FANTETTI  Cesare (Rím 1673-75)   → c108 Carracci;  → m273 Maratta

FARBER  Jakob (Majster IF?)   → a020X Amman

FARJAT  Benoit / Benedictus (1646-1724)   → f154 Ferri;  → g170 Gaulli

FENTZEL  Gregor   → v531x2 de Vos;  + kompar. → x54.1

FERRI  Ciro (1634-1689)  pozri tiež  → m284.1 Maratta

FEURLIN  (?)   → b081X Bloemaert

FEYERABEND  Sigmund (vyd. Frankfurt)   → a023 Amman;  → s452 Solis

FIRENS  Pierre, vyd. (1641- po 1674)   → g176 Goltzius

FISCHART  Johann (vyd.)   → s456 Stimmer

FISCHER  Johann Franz († 1740)   pozri tiež → o318x4 Onghers

FISCHER  Vincenz (1729-1810)   [ pozri tiež → diela ]

FIVIZANI  G.   → f161 Fratta

FLAXMAN  John

FLORIS  Frans

FONTANA  Giovanni Battista (1524-1587)

FONTAINE  Nicolas (vyd.)   → m297 Merian

FONTEBASSO  Francesco (1707-1769)

FONTEBASSO  Francesco Sebastiano   → p355.1 Pittoni (Ricci)

FOSSARD  Étienne (1714-1777)   → b086X Boucher

FRAGONARD  Jean-Honoré (1732-1806)   → r381 Ricci

FRANCESCHINI  Joannes Baptista (G. B.), vyd., Rím   → r367 Raffael

FRANCESCHINI  Marc Antonio (1648-1729)   → kompar. x49

FRANCESCHINI  Vincenzo (1680-1750)   → t479 Trevisani

FRANCIA  Giacomo   → t475 a Tizian

FRANCK  Johann (Kaufberen, dolož. 1659/90)   → m309 Mignard

FRANCKEN  Frans   → 3x599? (neidentif.)

FRANCO  Battista   → r386X Rota

FRATTA  Domenico Maria (1696-1763)

FREINDT  Anton   → g170 Gaulli;  → r417x2 Rubens

FREY  Jacob st. (1681-1752), rytec a vyd.
 → c117c118c119 Conca;  → m269.1m280m282b063.3-5 Maratta;  → r372r374 Reni

FREZZA  Giovanni Girolamo (1671- po 1748)
 → d132 Duquesnoy;  → m271m285x2.1X Maratta;  → p361 Pozzo

FRIDRICH  Jacob Andreas st. (1684-1751)   pozri tiež → s455x2 Steudner;  → w552 Wolff

FRIG  Ludwig (činný 1570/95)   → s456 Stimmer

FRÓIS MACHADO  Gaspar   → c117 Conca

FRUYTIERS  Philipp (1610-1666)

FUHRMANN  Matthias, OSPPE (1698-1773)

FUCHS     → b031 Barocci

FUNCK  J. P.   → j224x2 Jordaens

FÜRST  Paul (1605-1666), vyd., Norimberg
 pozri tiež  → a003 von Aachen;  → r383 Altzenbach;  → c121x2 Corneille;  → f162x2 Fruytiers;
 → m311.2X Michelangelo;  → r302x3 Raab;  → r397r398r401 r403 Rubens;  → w544 Wideman;
 → 1x5871x588 (anonym)


G

GABUGGIANI  Baldasare (1689-po 1750)   → m269 Maratta

GAGGINI  Giovan Francesco (1683-1768)   → m269.1X Maratta

GAILLARD  René (ca. 1719-1790)   → b084 Boucher

GALLE  Cornelis I (1576-1650)
 → j222 Jordaens;  → p327 Palma Giovane;  → r397Xr403Xr409r413.2Xr413.4  r417X2 Rubens;
 → l256 Rubens (Lang);

GALLE  Cornelis II (1615-1678)  d127 van Diepenbeck;  r403x2r416 Rubens

GALLE  Cornelis (st. alebo ml.?)   → f162x2 Fruytiers;  → r397 Rubens;  → v520 de Vos

GALLE  Joannes   → v520 de Vos

GALLE  Philipps (1537-1620)   → b031 Barocci;  → s459 Stradanus;  → h205van Heemskerck

GALLE  Theodor (1571-1633)
 pozri tiež → h205 van Heemskerck;  → r395r397r403r409r413.1r413.2Rubens;
 → v524v530x2X de Vos

GALLI BIBIENA  Antonio (1700-1774)   → kompar. x05;  [ pozri tiež → diela ]

GALLI BIBIENA  Giuseppe (1696-1756)

GALLIARTI  Gottlieb Anton (1685-1729)   → kompar. x06, x07;  [ pozri tiež → diela ]

GAREIS  A.   → t480X (Trevisani)

GAUDYS  (vyd.)   → 1x582 (anonym)

GAULLI  Giovanni Battista (Baciccia, 1639-1709)   pozri tiež → m270 Maratta(?)

GEDOHN  Thomas Fridrich   → x08.1X Gran;  → kompar. x48 f

GEERAERTS  Markus st. († 1521)

GELB  Melchior   → m312 k Michelangelo

GERSTNER  Joseph (1768-1813)   → w551 Winkler

GESSI  Francesco   → x54 Boschi

van GHELEN  Johann Peter (tlač., Viedeň)   → r373 Reni

de GHEYN  Jacob (1532-1582)   → v526X de Vos

GHISI  Giorgio (zv. Mantovano, 1520-1582)
 → b076 Bertani;  → k248x2 Lombard;  → m311.1-2 Michelangelo

GINER  (Johann st.? 1756-1833)

GIORDANO  Luca (1634-1705)   pozri tiež → x48 d;  → kompar. (Boreas)

GIRARDET  Abraham (1764-1823)   → r366 Raffael

GLASER  Hans, Briefmaler, tlačiar   → d138 Dürer

GLEDISCH  Paul   → r373 Reni

van der GOES  Marinus Robyn (zv. Marinus, ca. 1599-1639)   → j224 Jordaens

GOLE  Jacob (ca. 1660-1737)   → d133 Dusart;  → d141 Van Dyck

GOLTZIUS  Hendrik (1558-1617)
 pozri tiež → b035 Bassano;  → b092X Bril;  → c116 Coignet;  → p327x2 Palma Giovane;
 → s458.1-2 Stradanus

GOOSENS  Joseph   → t469 Ther Portten

GOYRAND  Claude   → v534x2 Vouet

GÖZ / GÖTZ  Gottfried Bernhard (1708-1774)
 pozri tiež → b027 Balestra;  → b051-056b059x3.1Xb066 Bergmüller;  → c118.2Xc118.3X Conca;
 → o319X Orsolini; → s428 Scacciati;  → s454.1 Stern;  → 1x579 a,b (anonym);  → kompar. x50;
 → 3x620.2 b (neidentif.);  + Galéria: » Všetci svätí;  [ pozri tiež → diela ]

GRAMIGNANI  Antonio (1736-1758)   → c118 Conca

GRAN  Daniel (1694-1757)
 pozri tiež → b075 a Bergmüller;  → 3x632 e3x633 c3x635 b (neidentif. predlohy);
 → kompar. x08.1-2; x09; x48 j;  [ pozri tiež → diela ]

GRANDI  Carlo   → c122x2 da Cortona

GRASMAIR  Johan Georg Dominikus (1691-1751)
 → 3x625 a;  → kompar. x10-x11;  [ pozri tiež → diela ]

GRASSI  Nicola (Giannicola, ca. 1682-1750)

GREGORI  Ferdinando   → r417X1 Rubens

GREUTER  Matthias (1564/6-1638)
 pozri tiež → a007 Agresti;  → g175 Goltzius;  → s438.1 Schwarz

GRIGNION  Charles   → m313 Le Moine

GRIMM  Simon   → t477 e Trevisani

de GROOS  Jan Adrien Gerhardt   → 1x577 (nezn.)

GUARANA  Jacopo (1720-1808)

GUARDI  Francesco (1712-1793)   → r379 Ricci;  → kompar. x26X;  → 3x625 a;  → kompar. x10-x11;  [ pozri tiež → diela ]

GUERCINO (Giovanni Francesco Barbieri, 1591-1666)   → kompar. x48 b

van der GUCHT  M.   → m561X Coypel

GUIDI  Battista   → c112 Cesari d´Arpino

GUIDI  Raphael (ca. 1540 -)   → b031 Barocci

GUTH  Th.   → r409 Rubens

GUTTENBERGER  Carl Gottlieb (1743-1790)

GUTTIEREZ  Januarius   → m269 Maratta

GUTWEIN  Johann Melchior (1669-1742)   → p347 Piazzetta;  → r420x2 Rugendas;  → z553 Zenger

GÜNTHER  Matthäus (1705-1788)   → h203 Haid;  [ pozri tiež → diela ]


H

HAFNER  Johann Christoph (1690-1754)   pozri tiež → b087 de Boullogne;  → s463X Szelepcsényi

HAID  Johann Gottfried (1711-1776)   pozri tiež → h203 Günther;  → p346 Piazzetta

HAID  Johann Lorenz (1702-1750);   pozri tiež → p344p345 Piazzetta;  → 1x568 (anonym)

HAINZELMANN / HEIZELMANN  Elias (1640-1693)
  → g170 Gaulli;  → w538 Steger;  → t472x2 Tintoretto

HAMILTON  Philipp Ferdinand (1664-1750?)

HANNAS  Marc Anton (? -1676)   pozri tiež → b029 Barendsz

HARTFELDT  Bernhard   → r398 Rubens

HARTMANN  Joseph (1725-1767)   → b081X Bloemaert;  [+ pozri tiež → diela ]

HAUBENSTRICKER  Paul   → s430x4-5 Kremser Schmidt

HECKENAUER  Leonhard II (1650/60-1704)   → m267 Maratta

HECKENAUER Jakob Wilhelm († 1738)   → 1x574 (nezn.)

van HEEMSKERCK Maerten (1498-1574)

HEINECKEN  Paul (1680-1746)

HEINSCH  Johann Georg / Jan Jiří (1647-1712)   → 1x566 (anonym)

HEINTZ  Joseph st. (1564-1609)

HEISS  Elias Christoph (1660-1731)
 pozri tiež → b075x3 Bergmüller;  → b081X Bloemaert;  → d131x2 Drentwet;
 → j225j226j230 Jouvenet;  → m279 Maratta;  → m308 Mignard;  → p363 Pozzo;
 → r372 Reni;  → s441 Sing;  → w539 Weigel;  → 1x568 (anonym);  + kompar. → x56X; → x57 Luti

HEISS / HEÜSS  Gottlieb (1684-1740)
 → b0283x637 Balestra;  → 058.3 Bergmüller;  → b081X Bloemaert;  → b087 de Boullogne;
 → c104 Carlone;  → 1x578.1X Conca;  → f150 Ferri;  → g185 Göz;  → x57 Luti;  → m272 Maratta;
 → m286x1 Marchesini;  → m309 Mignard;  → r372 Reni;  → r417 Rubens;  → 1x561X (anonym);
 → 1x5591x577 (nezn. predlohy);  → kompar. 3x605X, 3x616x5.1 (neidentif. predlohy)

HEISSIG  Franz Karl († pred 1802)   → l260 Leicher

HENDRICKX  Gillis (tlač., Antverpy)   → d145 Van Dyck;  → r396 Rubens

HENRIET  Israël (tlač.)   → b050x2 della Bella

HERMANN  Franz Georg  [ pozri tiež → diela ]

HERMUNDT  Jakob   → 2x593X (nezn.)

van HERP  Willem (1614-1677)   → b094 Brouwer

HERRMANN  Johann Bernhard   → p338 Pfeffel;  → 3x611x3X (neidentif. predloha)

HERTEL  Georg Leopold   → p356x2 Pittoni;  → r369 Rembrandt

HERTEL  Johann Georg
 → k247 Küsell;  → m268 Maratta;  → n318x2 Nilson;  → s439 Sigrist;  → z554 Zocchi

HERZ (Hertz) Johann Daniel st. (1693-1754)
 pozri tiež → a008 Albani;  → b027X3x637 Balestra;  → b068 Bergmüller;  → c104 Carlone;
 → c111 Cars (Dieu);  → c118 Conca;  → h203 Günther; → j229 Jouvenet;  → l263 Lobeck;
 → m305x2 Metzinger;  → t467t468 Thelot;  → 3x630 b (nezn. predloha);  → kompar. (Albani);
 → kompar. (Boreas)

HERZOG  Anton (1692-1740)   → kompar. x12;  [ pozri tiež → diela ]

HESS Johann Fridrich   → 3x635 (nezn.)

de HEUVEL  Theodore Bernard   → b029 Barendsz

HEYLBROUCK  Michael   → 1x561 (anonym)

van der HEYDEN  Jacob (1573-1645)   → 1x588 (anonym)

HIEBEL  Johann   → w547X Willmann

HILLEBRAND  Conrad (1558-1608)   → r387 Rottenhammer;  → v504 Viani

HILLER  Jan (1716-46 v Prahe)

HOEFNAGEL  Joris (vyd.)   → a003.2 von Aachen

HOFFMANN  Johann Jakob (činný 1683-1705)
 pozri tiež → c106 Carracci;  → d142 Van Dyck;  → s429x2 Seghers;  → s435X Schott;
 → v529.1-2 de Vos;  → 2x593X (nezn.)

HOLLAR  Wenceslaus (1607-1677)
 → a026.1-5 van Avont;  → m302X Merian;  → p326.1 Palma Giovane;  → 1x588 (nezn.)

HOLSTEYN  Cornelis (1618-1658)

HOLZER Johann Evangelist (1709-1740)

de HOOGHE Romeyn (1645-1708)

HOUBRAKEN  Jacobus (1698-1780)   → m306 van Meytens

van den HOYE  Rombout (vyd., Amsterdam)   → 1x588 (anonym)

HÖFEL  Blasius   → m273 Maratta

HUNTER  Abraham   → m313 Le Moyne

HUQUIER  Jacques-Gabriel (1695-1772)   → a006 Aerts;  → b086 Boucher

HURET  Grégoire (1606-1670)   → k248 Küsell

HÜBSCHMANN  Donat (pred 1540-1583)

de La HYRE  Laurent (1606-1656)


CH

CHALLE  Michel Ange   → c123X (Coxie)

de CHAMPAIGNE  Philippe (1602-1674)

CHAUVEAU  François (1613-1676)   → l259 Le Brun;  → t489x1.1 Troost

CHÉREAU  Pierre, vyd. (Paríž)   → l259 Le Brun;  → c123X Coxie

CHÉREAU  Jacques (ml.)   → r366 Raffael;  → a008 (Albani); → kompar. (Albani)

CHIARI  Giuseppe Bartolommeo (1654-1727)   → m281 Maratta


I

ISAACS  Jaspar   → c115 Clovio

ISRAEL  (vyd.)   → c097 Callot

ISSELBURG  Peter   → a024 Arconio


J

JAGUŠIČ  Imrich (ca. 1740 - po 1781)   → kompar. x13;  [ pozri tiež → diela ]

JÄGER  Josef

JARESCH  Johann   → g183 a Göz

JEAURAT  Edme (1688-1738)
 → m269 Maratta;  → r402 Rubens;  → v507 Vleughels;  → 1x567x2 (anonym)

JEAURAT  Étienne (1699-1789)

JEGHER  Christofel J.   → g180.2 Göz  → r413.3 Rubens

de JODE  Gerard   → g167.2X Zuccari (Galle);  → v517 de Vos

JODE  (De Jode) Pieter st. (1570-1634)   → b095 Bruegel;  → f164 Fürst

de JODE  Pieter ml. (1606- po 1674)   → j223 Jordaens

JOHN  Fryderyk   → c107 Carracci

JOLLAIN  Gérard (vyd.)   → m297 Merian

de JONGHE  Clement (vyd., Amstedam)   → 1x588 (nezn.)

JONINGER  I. A.   → b088 (de Boullogne)

JORDAENS  Jacob (1593-1678)   pozri tiež → r382.1 Ridinger;  → r391X Rubens

JOURDAIN  (?)   → r413.3 (Rubens)

JOUVENET  Jean (1644-1717)

JUNGWIRTH / JUNGWIERTH  Franz Xaver (1720-1790)   → p346 Piazzetta;  → p323 K. Palko


K

KAGER  Johann Matthias (1575-1634)

KALIWODA  Leopold Johann (tlač., Graz)   → p357 Pittoni;  → 1x573 (nezn. predloha)

KAUPERTZ / KAUPERZ  Johann Veit (1741-1816)
 → m294 Maulbertsch;  → p354p355.1(?) Pittoni;  → r420x2 Rugendas;  → t482 Troger(?);
 → 1x566 (anonym); → 3x614 (neidentif.)

KILIAN  Bartholomäus II (1630-1696)   → b081 Bloemaert;  → g170 Gaulli;  → r393 Rubens

KILIAN  Georg
 → b088 de Boullogne;  → b081 Bloemaert;  → f155X Ferri;  → m282 Maratta;
 → w552, w552x2 Wolff

KILIAN  Georg Christoph (1709-1781)
 → b088 de Boullogne;  → c117 Conca;  → m313 Le Moine;  → m313 van Meytens;
 → v498 Vanloo

KILIAN  Jeremias (1665-1730)   → c122x1 Cortona

KILIAN  Lucas st. (1579-1637)
 pozri tiež → a002 von Aachen;  → c103x3 Candid;  → h207 Heintz;  → k231 Kager;
 → m302 Merian;  → p327x3 Palma Giovane;  → r387 Rottenhammer;  → s453x2 Spranger;
 → v503 Veronese

KILIAN  Philipp Andreas (1714-1759)
 pozri tiež → b027 Balestra;  → b061.1 Bergmüller;  → g182 Göz;  → g192.1-2 Grassi;
 → ch217x2 de Champaigne;  → m313 Le Moine;  → m316X Muller;  → r372 Reni;  → z554 Zocchi

KILIAN  Wolfgang (1581-1662)   → a003 von Aachen;  → s425 Salimbeni

KILIAN  (?)   → 3x611X3x637 (neidentif. predlohy)

KLAUBER  Joseph Sebastian (1700-1768) a Johann Baptist (1712-1787)
a Josephov syn Ignaz Sebastian
 pozri tiež → b027X Balestra;  → b042X Baur;  → b051-056b065.1Xb073X Bergmüller;
 → b081X Bloemaert;  → c104X Carlone;  → c118.1X Conca;  → d142.1 Van Dyck;
 → g186g187g188g188x7x50 Göz;  → h209x2 Heiss;  → m304 Merian;
 → m306 van Meytens;  → r418 Rugendas;  → s428 Scacciati;  → s454.1s454x2 Stern;
 → t469X Ther Portten;  → v527.2 c de Vos;  → x01 Baumgartner;  → 3x614? (neidentif.);
 + Galéria:  » Všetci svätí

KLEINER  Salomon   → g190 Gran

KLEINSCHMIDT  Johann Jakob   → l258X Le Brun

KOBERGER  Anton (vyd., Norimberg)   → d136X Dürer;  → m315 Majster MS

KOHL  Clemens (1754-1807)   → m288 Maulbertsch;  → p323 Palko

KOLLANETZ  Josef   → k238 Klauber

KOLLER  Johann Georg (exc., Augsburg)   → 1x568 (anonym)

KOMAREK  Johann Jacob (tlač., Rím)   → p360 Pozzo

KOVATSCH  Josef   → s433 Schmutzerovci

KRACKER  Johann Lucas (1717-1779)   → kompar. x14;  [ pozri tiež → diela ]

KRAFFT  Peter   → p360.1X Pozzo

KRAUSS  Johann Ulrich (1655-1719)
 pozri tiež → a021.3X Amman;  → b041X Baur;  → m311.1X Michelangelo;  → r377 Reni;
 → w539 Weigel

KRINER  Josef Bernhard (?)   → x05 Galli Bibiena

KRÜGER  Dietrich   → f166x2 a Fürst

KUEN  Franz Martin (1719-1771)  [+ pozri tiež → diela ]

KUPECKY  Jan (1667-1740)

KURZBÖCK  (vyd., Viedeň)   → g180X Göz

KÜSEL  Johanna Sibilla   → c097x2 Callot

KÜSELL (KÜSEL)  Melchior (1626-1683)
 pozri tiež → a006 Aertsz;  → b042 Baur;  → c109 Carracci;  → h217 Huret;
 → r394, r410 Rubens;  → v534x2v537X Vouet

KÜSSEL (KÜSELL)  Mattheus/Matthäus (1629-1681)
 → b036-b041 Baur;  → s435x2 Schönfeld;  → r394 Rubens


L

LA FOSSE  (Lafosse) Charles (1636-1716)

LAFRERY  (Lafreri) Antonio (ca. 1512-1577), vyd.
 pozri tiež → b076 Bertani;  → c114 Clovio;  → m311 Michelangelo;  → r368x2 Raffael;
 + kompar. → x54X

de LAIRESSE  Gerard   → b080b081 Bloemaert

LANDERER  Ferdinand L. (1730/46-1795), vyd.   → p352 Pillement;  → k238 Klauber

LANDERER  Johann Michael (vyd., Bratislava)   → p352 Pillement;  → w551x2 Winkler

LANDGRAFF  (vyd.)   → s462 Szelepcsényi?

LANDRY  Pierre (1630-1701)   → r404x3 Rubens

LANFRANCO  Giovanni (1582-1647)
 pozri tiež → d132X Duquesnoy;  → w539 Weigel;  → kompar. 3x631 a

LANG  Mauritius

LANGER  Sebastian (vyd., Viedeň)   pozri tiež → r377x2 Reni

LANGHAMMER  Wenzl (tlač., Vrchlabí)  → b090 Brebiette;  → p323.1 K. Palko

LANGLOIS  François ("Ciartres F.L.D."; Ciastres=Chartres, 1588-1647), vyd.
 → b090 Brebiette;  → m308 Mignard

LANGOT  François   → c122x2 da Cortona;

LANZANI  Andrea   → m314X Moser

de LARMESSIN  Nicolas IV   → x48 a Raffael

LAURO  Giacomo (1584-1637)   → a005 von Aachen

LAUTERBURGER  P.   → a003 von Aachen

LAUWERS  Coenraad   → c122.1 da Cortona

LAUWERS  Nicolaus   → r417x2, r417X Rubens

LE BRUN  Charles (1619-1690)   pozri tiež → m296.1 Menescardi;  → 1x567x2 Anonym

LE CLERC  F. (? Sébastien 1637-1714)   → v529 de Vos

LECLERC  Stephan ml.   → j221 Jeaurat;  → kompar. (Boreas)

LEFEBRE (Lefevre)  Jacques, činný 1516-50 (Majster IF?)   → a020X Amman

LEFEBRE  Valentin (ca. 1641-1680)   → v501, v502 Veronese

LEICHER  Felix Ivo (1727-1812)   pozri tiež → kompar. x17 a,b;  [ pozri tiež → diela ]

LEINBERGER  Christian (1706-1770)   → m269.2 Maratta

LEKSZYCKI  Franciszek OFM (1600-1688)   → kompar. x18;  [ pozri tiež → diela ]

LEMOYNE  (Le Moine, 1688-1737) François

LEMPEREUR  Louis Simon   → p350x3 Pierre

LEONARDIS  Giacomo   → c120 Conca

LEOPARDI  Marcello (1750-1795/96)   → m286x2 Marchesini

LEOPOLD  J. F. (exc., Augsburg)   → 3x599 (neidentif.)

LEOPOLD  Johann Christian (1699-1755) Augsburg    m269.2 Maratta;  → p344p346 Piazzetta

LEPAUTRE (Le Pautre)  Jean (1618-1682)   → kompar. (Boreas)

LERCH  (f.?)   → r385 Rossetti

de LEU  Thomas   → p327 Palma Giovane

LE VASSEUR ("ab Aqua Vicentinus"), Jean-Charles   → c120X Conca (de Boullogne)

van LEYDEN  Lucas

LIBERI  Pietro (1614-1687)

LIDL  Johann Jacob (1696-1771)

LIDL  Joseph Anton   → l260 Leicher

LOBECK  Tobias   pozri tiež →  c118.2-3 Conca (Göz)

LOCATELLI  P.   → f150 Ferri

LOIR  Alexis I.   → j225j226 Jouvenet

LOISEL  (?)   → m308 Mignard

LOMBARD  Lambert (1505-1566)   → k248x2 Küsell

LOMBART  Pierre (1613-1682)   → x48 a Raffael

LOMMELIN  Adriaen (1636/7-1673)   → d128 van Diepenbeck;  → r417X Rubens

van LONDERSEEL  Assuerus   → g175 Goltzius;  → g195 Greuter

van LONDERSEEL  Jan (1570/75-1624/25)   → a006 Aertsz;

LORENZINI  Giovanni Antonio (1665-1740)   → r371 Reni

LOTH  Carl   → d131x2 Drentwet?

de LOUVEMONT  François (1648-1690)   → d132X Duquesnoy;  → l253 Lanfranco

LÖSCHENKOHL  Hieronymus   → r365 Raab

LUCATELLI  Pietro   → f154 Ferri

LUFFT  Hans (vyd., Wittemberg)   → m315 Monogr. MS

LUINI  Bernardino (Aurelio?)

LUTI  Benedetto (1666-1724)   pozri tiež → kompar. x57

LUYKEN  Caspar (1672-1708)   → w540, w540.1, w540.2 Weigel

LUYKEN  Jan (1649-1712)   → w540.3 Weigel

LUYNE  (vyd., Paríž)   → 2x592 (anonym)


m e n u  ]  [  t o p  ]  →  M - Z